RyanVM.net Forumu Hakkinda

Discussion of Turkish translation of the Update Pack. T�rk�e tartışmalalar başlamıştır!
Locked
User avatar
MrNxDmX
Moderator
Posts: 3112
Joined: Mon Jan 03, 2005 7:33 am

RyanVM.net Forumu Hakkinda

Post by MrNxDmX » Fri Jul 28, 2006 11:07 pm

Her forumun olduğu gibi bu forumun da bazı sıkı kuralları vardır. Burada olduğunuza göre ingilizce bildiğinizi varsayıyorum.

Emeğe saygı gösterilmesi en öncelikli isteğimiz, ricamızdır.
 1. Hack'lenmiş, crack'lenmiş, lisansında dağıtımının yapımcı site dışında yasak olduğu programları, eklentileri, ya da herhangi bir şeyi bu forumların içinde paylaşmak, indirme linklerine direk olarak bağlantı yapmak YASAKTIR! (Örnek olarak; ücretli bir şekilde kullanılan, kayıt anahtarına ihtiyac duyan programları paylaşamazsınız.)
 2. Gene aynı şekilde, bu tarz programları içeren listelere, web sayfalarına, forumlara linkler verilmesi de yasaktır.
 3. WGA - Windows Genuine Advantage - Bu eklentinin hacklenmiş versiyonunu forumda sunmak, direk linkler vermek, sizin banlanmıza sebep olacaktır.
  Bunu okuyun: Hacked WGA Addons Policy
 4. Eğer paketlerinizi entegre ederken Nlite programını kullandıysanız, tartışma yeri burası değildir. Nlite'in kendi forumuna danışmanız gerekecek... Buraya bir göz atın: Nlite Hakkında
  Bunu okuyun: If you integrated with nLite and are having problems, READ!
 5. Bir paket ile veya eklenti ile probleminiz olduğunda, probleminizi uygun bir dille, o paketin topic'inde dile getirin.
 6. Burası oyun alanı değildir. Başkasıyla dalga geçme yeri de değildir. Bir sorununuz olduğu zaman, uygun bir dil kullanmanız sizin yararınızadır. Başkalarının yapmış olduğu eklentileri alıp kendinize göre değiştirmek, ve sadece kendiniz kullanmak sizin hakkınızdır, kimse karışamaz. Ancak, eklentiyi ilk yapan kişiden izin almadan buraya farklı bir versiyonunu koymak uygunsuz bir davranıştır, yapacağınız silinecektir.
 7. Ben kural tanımam gibi umursamaz bir eda ile buraya gelir iseniz, hoş karşılanmayacağınızı şimdiden bildiririm.
 8. Bu kurallar, sadece forumda problem çıkmaması, emeğe saygı gösterilmesi ve devamlılık içindir.
 9. Burada paylaşılan araç, program, resim ve başka şeyler para kazanma amaçlı olarak yapılmamaktadır. Bir çok kişi kendi vakitlerinden ayırdıkları boş zamanı burda geçirmektedirler. Bir probleminiz olduğunda karşılığında para istememektedirler. Orada, sadece bir teşekkür, size yardım eden kişinin yüzünün gülmesine yetecektir. Ne kadar katı, umursamaz olursanız, aynısını da diğer üyelerden göreceğinize emin olabilirsiniz.Bir kez daha lütfen Emeğe Saygı...
 10. Kimsenin mükemmel düzeyde ingilizce bilmesini beklemiyoruz. Zaten foumdaki bir çok kişinin anadili ingilizce değil. Dünyanın bir çok yerinden insan var. Sorununuzu yazdıktan sonra, benim ingilizcem pek yeterli değil gibi bir not düşerseniz, biz de sizin probleminizi anlatmanıza yardımcı olabiliriz... Bunu ingilizce forum için söylüyorum. Bu kısımda türkçeyi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz... (Küfür yok!)
 11. Yeni Topic açarken başlıklarda Türkçe karakter kullanmayalım. Çünkü görünmüyorlar. Ama cvp yazarken kullanabiliriz. Herhangi bir problem olmaz.
Benimde moderatör olarak uymam gereken kurallar olduğunu size hatırlatırım. Kurallar sadece sizler için değildir.

Yasaklar, uyarılar, bilgilendirmeler sadece bunlarla sınırlı değildir. Lütfen ingilizce forumu takip edin.

User avatar
MrNxDmX
Moderator
Posts: 3112
Joined: Mon Jan 03, 2005 7:33 am

Post by MrNxDmX » Sat May 19, 2007 9:24 pm

MD5'ler hakkında:

Birçoğunuz için yeni bir kavram olabilir MD5 değerleri ancak bilinmesi gerekir.

Yayınlanan eklentilerin altında bilgi olarak verilen MD5 değerleri, internet üzerinden indirdiğiniz dosyaların hatasız olarak inip-inmediğini anlamanıza yardımcı olur.
HashTab eklentisi ile bu bilgiyi alabilir ya da indirdiğiniz dosyanın md5'ini kontrol edebilirsiniz.

Eklenti yayımcılarından istediklerimiz arasında bu da bulunur. Özellikle dial-up kullanıcılarının internetten indirdikleri dosyalarda hatalar olabiliyor, ve en çok onların işine yarar diye düşünüyorum...

İndirdiğin dosya yanlış inmişse, ya da başka bir versiyonsa senin verdiğin md5 değerinden kolayca anlaşılabiliyor. Belki sen upload ederken dosyayı belki yanlış upload etmişsindir, böylece hata olup olmadığını anlayabiliyoruz. Sendeki dosya ile bizdeki dosyanın md5'leri uyuştuğu sürece aynı dosyanın iki kopyasına sahip olduğumuz anlamına geliyor. vs vs...

User avatar
MrNxDmX
Moderator
Posts: 3112
Joined: Mon Jan 03, 2005 7:33 am

Post by MrNxDmX » Sat May 19, 2007 9:29 pm

Eklenti yayınlayacaklar için notlar...

Hepinizin bildiği üzere bu sitedeki addonlar RVM Integrator programı ile çalışmak için tasarlanmaktadır. Nlite'in addonlarının yayınlanma yeri burası değildir. Msfn.org üzerinde bunun için bir forum bulunmaktadır.

Burada eklenti yayınlamak isteyenlerin uymaları gereken 3 şey vardır:
Bunların en önemlisi: Yayınlanan eklentinin RVM Integrator ile çalışabilmesi için adında "addon" (tırnaklar hariç) kelimesi olmak zorundadır. Bu kelime yoksa RVM Integrator programı eklentiyi göremez, elle düzeltme yapmak zorunda kalırsınız.

İkincisi MD5 hash'leri hakkında: MD5'ler indirilen dosyaların orjinaline uygun kopya olup olmadığını anlamamıza yardım eder. Özellikle dial-up kullanıcıları için gereklidir. Yayınlanan her eklenti için belirtilmesi gerekir.

Üçüncüsü ise açılan konunun başlığı hakkında:
Eğer eklenti hatasız çalışıyor ise "[Eklenti]" (tırnaklar hariç)
eğer test edilmeye ihtiyacı var ise "[Beta]" (tırnaklar hariç)
eğer yayınladığınız katılımsız kurulum paketi ise "[Switchless]" (tırnaklar hariç)
kelimeleri başlığın ilk bölümüne eklenmelidir.

Bahsettiklerim ile ilgili önerilerinizi güncelleme paketi ile alakalı başlıkta tartışabiliriz. Bu başlık sadece bilgilendirme amaçlıdır...

Locked