Windows Xp Pro Kurulum Cdsine Media Center Entegre Etmek

Discussion of Turkish translation of the Update Pack. T�rk�e tartışmalalar başlamıştır!
Locked
soulcube

Windows Xp Pro Kurulum Cdsine Media Center Entegre Etmek

Post by soulcube » Mon Jan 14, 2008 5:38 pm

Dikkat !!! Bu uygulama sonucunda oluşabilecek teknik hatalardan sorumlu değilimdir, buyüzden uygulamayı azda olsa yazılımsal olarak bilgisi ve tecrübesi olan kişiler denesin ayrıca ilk olarak sanal makinede denemenizi tavsiye ederim...

Askerliğim yüzünden forumlarla pek ilgilenemiyorum artık buyüzden açtığım diğer konularda olduğu gibi bu konudada geç cvp verebilirim yada hiç veremeyebilirim, buyüzden aşağıdaki adreside takip etmenizi tavsiye ederim...

www.msfn.org Adresindeki forumdan alıntıdır, asıl konuyu BURADAN takip edebilirsiniz...

Son olarak bu yazı kurulum sırasında uygulanmak için yazılmıştır, kurulu xp üzerinde değişiklik yapmak için öncelikle 2. bir işletim sistemi gereklidir...Kurulu xp üzerine yükleme yapmak için öncelikle .Net framework 1.0 ve .Net framework 1.0sp3 yüklemelisiniz ardından 2. bir xp yardımı ile bilgisayarı açıp aşağıdaki ultimate.reg dosyası içindeki kodları mce yüklemek istediğiniz xpdeki regeditte ayarlamanız lazım, sonrada tekrar kendi xpnizi açarak ultimate.cmd dosyasını çalıştıdığınzda sizden mce2.cdyi isticek onu veya içindeki dosyaları gösterdiğinizde kurulu xpniz üzerinede mce ekleyebilirsiniz...

GEREKENLER

-Microsoft Windows Xp Cd'miz
(Home, Pro. Farketmez ayrıca Microsoft Windows Server 2003 üzerindede bu işlem yapılabiliyor)

-Microsoft Windows Xp Media Center Edition Yazılımının 2. Cd'si
(Yasadışı paylaşım yasak olduğu için bunu sizinle paylaşamıyorum ancak nerde bulacağını sanırım herkes bilir)

-Gerekli kodları içeren dosyalar
(Bu dosyaları aşağıdaki linkte sizinle paylaşıcam, gerek gördüğünüz yerde değişiklik yapabilirsiniz, yani dosyalardaki kodlar belirli bir kurala bağlı değil)
Image

-Yazılım son halini denemek için sanal pc ve disk programları.

YAPILIŞI

-Öncelikle xp kurulum cd'mizi harddiskimize kopyalayalım.

-Ardından paylaştığım script dosyalarını hardiskimize kopyaladığımız xp kurulum dosyalarının içine atalım.

-Mce 2.cd içindeki cmpnents klasörü içindeki klasörleri hardiskimize kopyaladığımız xp kurulum dosyalarının içindeki yine cmpnents klasörü içine atalım. Kurulum dosyalarının son hali aşağıdaki gibi olmalıdır.

Image
KLASÖR İÇERİKLERİ

$oem$ Klasörü
-cmdlines.txt dosyası
-netfx.cmd dosyası
-netfx.msi dosyası
-netfx10.cab dosyası
-Ultimate.reg dosyası
-Ultimate.cmd dosyası
-Tweak.reg dosyası
-$$ klasörü
--inf klasörü
---MEDCTROC.INF dosyası
---PLUSOC.INF dosyası
---SONIC.INF dosyası
---tabletpc.inf dosyası
--Microsoft.NET klasörü
---Framework klasörü
----v1.0.3705 klasörü
-----Copy2Gac.exe dosyası
--system32 klasörü
---CMDOW.exe

I386 Klasörü
-WINNT.SIF dosyası

cmpnents klasörü
-mediactr klasörü
--I386 klasörü
---mediactr.cab dosyası
---plus.cab dosyası
---sonic.cab dosyası
-netfx klasörü
--I386 klasörü
---netfx.cab dosyası
-tabletpc klasörü
--I386 klasörü
---89 adet dosya
-Son olarak kurulum dosyalarımızı bootable olacak şekilde bir dvdye (cdye sığmaz çünkü boyutu 8xxMB oluyor) çekebiliriz ancak çekmeden önce sanal bir disk (daemon tools, nero v.b) ile sanal bir pc üzerinde denememiz daha sağlıklı olur...

KODLAR

Bunlar yukarda paylaştığım script dosyasının içindeki dosyalardaki kodlar. Notepad yardımı ile sizde kendiniz yapabilirsiniz, ancak kaydederken uzantısı txt den farklı olanları sakın txt olarak kaydetmeyin çünkü ozaman işe yaramaz... Kurulu xp üzerine yükleme yapmak için öncelikle .Net framework 1.0 ve .Net framework 1.0sp3 yüklemelisiniz ardından 2. bir xp yardımı ile bilgisayarı açıp aşağıdaki ultimate.reg dosyası içindeki kodları mce yüklemek istediğiniz xpdeki regeditte ayarlamanız lazım, sonrada tekrar kendi xpnizi açarak ultimate.cmd dosyasını çalıştıdığınzda sizden mce2.cdyi isticek onu veya içindeki dosyaları gösterdiğinizde kurulu xpniz üzerinede mce ekleyebilirsiniz...

CMDLINES.TXT

Code: Select all

[COMMANDS]
"netfx.cmd"
"regedit /s Ultimate.reg"
"Ultimate.cmd"
"regedit /s tweak.reg"

NETFX.CMD

cmdow.exe @ /hid
SetLocal enableextensions
SET CDROM=%~d0

start /wait %CDROM%\$OEM$\netfx.msi /Quiet
start /wait %CDROM%\$OEM$\KB928367.exe /Q

ENDLOCAL

EXIT

ULTIMATE.REG

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\MediaCenter]
"Installed"="1"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\TabletPC]
"Installed"="1"

ULTIMATE.CMD

cmdow.exe @ /hid
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection Freestyle 128 medctroc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection PlusGold 128 plusoc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection PlusSpac 128 plusoc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection PlusDavn 128 plusoc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection PlusNatr 128 plusoc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection PlusMpix 128 plusoc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection PlusDancer 128 plusoc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection PlusParty 128 plusoc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection PlusAudio 128 plusoc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection PlusCDLM 128 plusoc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection PlusTheme 128 plusoc.inf

start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection SonicDVDandCDBurning 128 sonic.inf

start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection TabletPC 128 tabletpc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection TPG 128 tabletpc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection System 128 tabletpc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection OOBE 128 tabletpc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection Notebook 128 tabletpc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection StickyNotes 128 tabletpc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection AllReg 128 tabletpc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection AllShortcuts 128 tabletpc.inf
start /wait rundll32 setupapi.dll,InstallHinfSection SRInstall 128 tabletpc.inf

start /wait %windir%\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\Copy2Gac.exe /i /a /p:"%ProgramFiles%\Common Files\Microsoft Shared\Ink\1.7\"

EXIT

TWEAK.REG

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\TabletOOBE]
"ShowTabletSplash"=dword:00000000
Last edited by soulcube on Thu Jan 24, 2008 1:21 pm, edited 1 time in total.

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Mon Jan 14, 2008 11:12 pm

O değeri windows açıkken değiştiremezsin. Korumalıdır o değer. Ayrıca eğer ki değiştirebilirsen, sistemin oturum açmaz. Geçerli bir MCE şifren olması gerekir.

soulcube

Post by soulcube » Tue Jan 15, 2008 8:33 am

peki, kurulum aşamasında normal xp pro key kullansam sorun yaratırmı???
Şubatta Askerim Arkadaşlar...

M3ric

Post by M3ric » Fri Jan 18, 2008 10:35 am

Merhaba, aslinda XP Pro ile Media Center arasinda pek fark yoktur yapi olarak. XP Pro yu Media Center key i ile kurmaya calisirsaniz sizden 2. CD yi ister. Yani Media Center CD sini. Tabii bunun tam tersi de gecerli. Ama Media Center i Pro key i ile kurunca bazi programlari kurmuyor, ya da kisayollarini olusturamiyor. Onemli olan sey Key anliyacagin.

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Jan 18, 2008 7:33 pm

Elinde türkçe media center olan varmıdır acaba? Katılımsız eklentisini yapmayı düşünüyorum, eğer upload edebilirse. Ya da nerden bulabileceğime dair bilgiyi bana özel mesajdan ulaştırabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler.

gecekondu

Post by gecekondu » Sat Jan 19, 2008 8:15 am

bildiğim kadarıyla mce türkçe versiyonu yok veya ben bilmiyorum bende mce 2005 var kuraken dotnet 1.1 ve dotnet sp1 kurulamzsa, kuramıyorsun. zaten ingilizce xp üzerine kuruluyor dil yaması ile türkçe oluyo ben çok denedim ama hep hata verdi türkçe xp de ,istersen rapide atabilirim

noname

Post by noname » Sat Jan 19, 2008 12:18 pm

MrNxDmX wrote:Elinde türkçe media center olan varmıdır acaba? Katılımsız eklentisini yapmayı düşünüyorum, eğer upload edebilirse. Ya da nerden bulabileceğime dair bilgiyi bana özel mesajdan ulaştırabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler.
elimde vestel pc ye ait kurtarma amaçlı mce cd si var..
onun içnden mse kısmını alabilir miyiz.. alabilirsek nasıl alabilinir onu dersen yardımcı olurum..

soulcube

Post by soulcube » Sat Jan 19, 2008 4:10 pm

normal xp keyi ile, mce eklentisini sitede bahsedilen yöntem ile yaptım, ardından tekrar işlemleri baştan yapıp birde nlite ile xp pro güncellemeleri yapıp denedim yine oldu, şimdide mce yi türkçeleştirmeyi denicem...

birde türkçe mce yok hiç çıkmadı sadece bir yama çıkardılar o yamayı yükledikten sonra xp ve mce türkçeleşiyor, hazır mce pclerin hepsi bu mantıkla çalışıyor hatta vestel pc üşenmiş son kullanıcıya kurduruyor türkçeleştirme yamasını cd içinde var...

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sat Jan 19, 2008 9:34 pm

Anladım. O zaman ben kendim bulacam mce'yi ingilizce olarak. Cvpalarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Söz veremem ama katılımsız kurulumunu hazırlamayı düşünüyorum mce'nin. Eğer olursa harika olcak :)

soulcube

Post by soulcube » Sun Jan 20, 2008 4:50 am

katılımsız kurulum olmasından kastın kurulu bir xp üzerine eklemek ise, hiç uğraşma çünkü M3ric inde bahsettiği gibi ortada bir şifre sorunu var, ben kurulu xp üzerine kurmak istediğimde regeditten bir anahtarı değiştiremediğimi farkettim bununda nedeni kullandığım xp şifresi imiş, ancak başka bir xp ile açıp o ayarı değiştirebilirmişiz, nlite addon olarakta yapmamızın imkanı yok onuda denedim olmadı tek çare sitedeki yöntemi uygulamak yani $oem$ klasörünü ve CMDLINES.TXT dosyasını kullanmak... şuanda mce2.cd hariç bu dosyaları rapide atıyorum, bitince burda paylaşabilirmiyim, gerçi ysadışı birşey değil ama sorim dedim yinede

noname

Post by noname » Mon Jan 21, 2008 1:42 am

MrNxDmX wrote:Anladım. O zaman ben kendim bulacam mce'yi ingilizce olarak. Cvpalarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Söz veremem ama katılımsız kurulumunu hazırlamayı düşünüyorum mce'nin. Eğer olursa harika olcak :)
valla elimdeki cd direk xp kurulumu..
mce.cab var cd içerisinde..

mesele onu nasıl alacağım.. yol gösterirseniz tamam derim.. bir de cd içerisinde mce update var..

soulcube

Post by soulcube » Thu Jan 24, 2008 1:22 pm

konu anlatımı eklenmiştir arkadaşlar...

byhexadecimal

Post by byhexadecimal » Thu Jan 24, 2008 1:48 pm

soulcube arkadaşım bu işi yapan bir addon yapılabilir ve bilmeyen arkadaşlar için çok güzel olur
söz vermiyorum boş vaktimde bu işi addon yapabilirim

soulcube

Post by soulcube » Fri Jan 25, 2008 4:57 am

emin değilim ve addon olayını bilmiyorum ancak öncelikte registry ayarlarının değiştirilmesi gerekiyor çünkü işletim sistemi kurulduktan sonra bu anahtarlar değiştirilemiyor burdan yola çıkarak addon yapılamaz diye düşündüm ancak olursada çok güsel olur tabiki

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sat Jan 26, 2008 10:23 pm

Diyelim ki ben türkçe xp üzerine media center ingilizce kurum. Peki bunun türkçe dil yamasına nasıl ulaşacağım? Geniş bir araştırma yaptım, microsoft üzerinde olsun google üzerinde olsun, türkçe dil yaması bulamadım. Elinde link bulunan yada nerden bulabileceğimi bilen varmı acaba?

soulcube

Post by soulcube » Sun Jan 27, 2008 4:20 am

http://rapidshare.com/files/25134692/Ce ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/25141265/Ce ... .part2.rar

linkler sağlam, lisans istemeyen bi paket olduğu için paylaşmaktan problem çıkmaz sanırım, ama nedense microsoftun sayfasında dil paketlerini bulmak imkansız herneyse ama bir sorun var bu paket yüklenmiyor, rollup2 güncellemesi istiyor ancak bu güncellemede usa english mce ye yüklenir diye hata veriyor, içini açtım bi .msi daha çıktı bunu çalştrdığımdada wmp10 yüklü değil diye uyarı veriyor, bu .msi nda içini açınca bi .cab dosyası çıkıyor ancak içindeki dosya isimleri sadece sayı, linkteki programın içindeki wmp10 isteyen .msi çalştrdığımda temp klasörüne 2tane .inf dosyası attı bu .inf dosyası ile .cab dosyasını yüklemeyi denedim ama sonuç olumsuz...

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sun Jan 27, 2008 11:18 pm

Linkler için sağol soulcube. Bende denedim, aynı sendeki problemleri verdi.
Update rollup 2'yi de yükleyemedim, türkçe xp üzerine yüklenmiyor. Türkçesi için istekte bulundum microsoft online'dan ama türkçesi de yokmuş. ANlamadım gitti valla nasıl yüklendiğinin...

Ama onun dışında herşey normal, program çalışıyor, dansçı dans ediyor :P
Image

soulcube

Post by soulcube » Tue Jan 29, 2008 1:59 pm

bu türkçeleştirme paketinin içini açınca çıkan mce_trk.msi yı çalştırınca temp klasörüne türkçe içerikli medctroc.inf ve sonic.inf dosyalarını atıyor bu dosyalarla kurulumu denedim başarılı bir şekilde kuruldu ancak yine ingilizce idi, yapılması gereken şey mce_trk.msi içinden çıkan cab dosyasını çözümlemek çünkü o isimleri sayı olan dosyalar orjinal mce cdsindeki mediactr.cab dosyaların türkçesi, boyutları aynı olan dosyaların isimlerini ve uzantılarını değiştrdiğimde başarısız oluyorum, mce_trk.msi kurulurken isimlerini değiştiriyor bunu içinden çıkan bir dosyayı notepad ile açınca gördüm, bu dosyasyı kurulum dosyasına yani .inf uzantılı dosyaya dönüştürülünce belki türkçeleştirme olabilir, ama bunlar beni aşar umarım bigün biri yapar...

ayrıca şunuda yaptım, orjinal mceyi türkçeleştirip media center dosyalarını benim mce modlu xpime attığımda başarısız oldum başka bir denememde ise wininstal le ile değişen dosyaları tespit edip değişiklik yaptım yine başarısız oldum...

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Thu Jan 31, 2008 6:14 pm

ehieeki.dll ydi sanırım adı hata veriyor dosya bulunamadı diye kurulum bittikten sonra ve media center kurulmuyor

soulcube

Post by soulcube » Fri Feb 01, 2008 4:14 am

c:\windows adresindeki MedCtrOC.txt dosyasını inceleyin yada buraya ekleyin, orda hatanın neyden kaynaklandığı yazıyordur, orjinal mce 2.cddeki cabları ve yukardaki dosyayı eklediyseniz sorunsuz bir kurulum oluyor ancak herangi bir yazılım ile kurulum dosyalarında oynama yaptıysanız onu bilemem...

not : nedenini bilmiorum deneyipte nedenini bulcak kadar zamanım yok ancak ya nlite yüzünden yada rvm ile eklediğim addonlar yüzünden media center eklentisi xp kurulumu sırasında yani o ünlü 13. dakkada kurulmuyor nedenide net framework 1.0 ve net framework 1.0 sp3 kurulmuyor bende sadece ultimate.reg anahtarını girdiriyorum gerisini guirunonce modunda nlite yardımı ile yapıyorum, yani i386 klasörü içindeki nlite.cmd yi düzenliyorum...

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Fri Feb 01, 2008 4:49 am

yardımın icin saol

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Sun Feb 03, 2008 6:50 am

sevgili solucuble kac kere denediysem hic birindede media cenetr kurulmadı ama tablet pc calıstı sanırım benim medicenter.cab dosyamda sorun var bana senin kullandıgn cmpnents klasorunu upload edebilirmisin yada indirebilcegim bir lnk pmden verebilirmisin cevap bekliyorum simdiden sagol

soulcube

Post by soulcube » Mon Feb 04, 2008 4:07 am

mce kurulmamasının nedenini c:\windows adresindeki MedCtrOC.txt dosyasını inceleyip öğrenebilirsin ama sanırım net framework kurulmamış olabilir...

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Mon Feb 04, 2008 5:28 am

Initialize setup: MedCtrOC.DLL 02/03/08 05:07:21
[freestyle - OC_PREINITIALIZE]
- complete
[freestyle - OC_INIT_COMPONENT]
OnOcInitComponent enter
OnOcInitComponent leave
- complete
[freestyle - OC_QUERY_STATE]
- complete
[freestyle - OC_CALC_DISK_SPACE]
g_SetupInfo.ComponentInfHandle = 0x0134bd60
addComponent = TRUE
Leaving OnCalcDiskSpace... rc = 0x0000000d
- complete
[freestyle - OC_WIZARD_CREATED]
- complete
- complete
[freestyle - OC_QUERY_CHANGE_SEL_STATE]
- complete
[freestyle - OC_CALC_DISK_SPACE]
g_SetupInfo.ComponentInfHandle = 0x0134bd60
addComponent = TRUE
Leaving OnCalcDiskSpace... rc = 0x0000000d
- complete
[freestyle - OC_QUEUE_FILE_OPS]
OnQueueFileOps early out 1
- complete
[freestyle - OC_QUEUE_FILE_OPS]
OnQueueFileOps: SubcomponentId = f
OnQueueFileOps, state = 1
Pid is 55896-640-0110964-23368
Sequence # is 640011096
PID is not in eHome range
OnQueueFileOps, detected non-eHome PID, returning NO_ERROR early
CallPrivateFunction to NetFxOCI returned 0x00000000
Forcing creation of "Shared Video directory"...
- complete
[freestyle - OC_QUERY_STEP_COUNT]
- complete
[freestyle - OC_QUERY_STEP_COUNT]
- complete
[freestyle - OC_ABOUT_TO_COMMIT_QUEUE]
- complete
[freestyle - OC_ABOUT_TO_COMMIT_QUEUE]
- complete
[freestyle - OC_COMPLETE_INSTALLATION]
- complete
[freestyle - OC_COMPLETE_INSTALLATION]
- complete
- complete
[freestyle - OC_CLEANUP]
- complete

=========================================================

C:\WINDOWS\ehome\medctrro.exe
Will not add pre-Jitt assemblies
Will execute optional setup tasks
Will run in registration mode

Version 5.1.2700.2180

=========================================================

The System is not identified as a Media Center PC, will continue anyway

Parsing command line
-------------------------------------
Will not add pre-Jitt assemblies
Will execute optional setup tasks
Will run in registration mode

Initialize in Registration mode: 02/03/08 05:16:06
------------------------------------------------------
Successfully created configuration mutex "MCEConfigInProgress"
The System is not identified as a Media Center PC, will continue anyway
Opening inf file 'C:\WINDOWS\inf\mcdftreg.inf'
SetupFindFirstLine failed: The section EHome_Self_Registering might be empty: 0xe0000102

Pending file renames...
\??\C:\pagefile.sys

Self-registering assemblies...
-------------------------------
No file to process in inf section [EHome_Self_Registering]
Executing line "C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe /s C:\WINDOWS\system32\sbe.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe /s C:\WINDOWS\system32\quartz.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe /s C:\WINDOWS\system32\encdec.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe /s C:\WINDOWS\system32\VBICodec.ax"
Executing line "C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe /s C:\WINDOWS\system32\WSTPager.ax"
Executing line "C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe /s C:\WINDOWS\system32\WSTRenderer.ax"
Executing line "C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe /s C:\WINDOWS\system32\Mpeg2Data.ax"
Executing line "C:\WINDOWS\system32\regsvr32.exe /s C:\WINDOWS\system32\msvidctl.dll"

Processing Managed assemblies...

Removing existing native assemblies...
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehiwmp"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehiExtens"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehRecObj"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehCIR"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehepgdat"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehiPlay"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehiProxy"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehiuserxp"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehiVidCtl"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehiMsgr"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehepg"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete EhCM"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehcommon"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete bdatunepia"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehiWUapi"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete Microsoft.MediaCenter"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\ngen.exe /nologo /delete ehshell"

Prejitting assemblies...

By command-line parameter, won't pre-jitt the assemblies.

Removing existing DLLs from the GAC...
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehiwmp)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehiExtens)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehRecObj)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehCIR)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehepgdat)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehiPlay)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehiProxy)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehiuserxp)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehiVidCtl)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehiMsgr)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehepg)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (EhCM)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehcommon)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (bdatunepia)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (ehiWUapi)
GACAssembliesAddRemove: File was already uninstalled from the GAC (Microsoft.MediaCenter)

Adding existing DLLs to the GAC...
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehiwmp.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehiExtens.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehRecObj.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehCIR.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehepgdat.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehiPlay.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehiProxy.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehiuserxp.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehiVidCtl.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehiMsgr.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehepg.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\EhCM.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehcommon.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\bdatunepia.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\ehiWUapi.dll) to the GAC
GACAssembliesAddRemove: Added (C:\WINDOWS\eHome\Microsoft.MediaCenter.dll) to the GAC

Disable CASPOL prompting...
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -pp off"

Adding managed assemblies to the list of trusted assemblies...
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehiwmp.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehiExtens.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehRecObj.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehCIR.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehepgdat.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehiPlay.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehiProxy.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehiuserxp.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehiVidCtl.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehiMsgr.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehepg.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\EhCM.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehcommon.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\bdatunepia.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehiWUapi.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\Microsoft.MediaCenter.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\caspol.exe -af C:\WINDOWS\eHome\ehshell.exe"

Registering Managed assemblies (RegASM)
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\RegAsm.exe /noLogo /codebase C:\WINDOWS\eHome\ehRecObj.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\RegAsm.exe /noLogo /codebase C:\WINDOWS\eHome\ehCIR.dll"
Executing line "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\RegAsm.exe /noLogo /codebase C:\WINDOWS\eHome\ehepgdat.dll"

Registering services and COM objects...
Executing line "C:\WINDOWS\eHome\ehSched /unregServer"
Executing line "C:\WINDOWS\eHome\ehRecvr /unregServer"
Executing line "C:\WINDOWS\eHome\ehSched /service"
Executing line "C:\WINDOWS\eHome\ehRecvr /service"
Executing line "C:\WINDOWS\eHome\ehRec.exe /regserver"
Executing line "C:\WINDOWS\eHome\ehmsas.exe /regserver"

Restarting Services...
Warning: No services are listed to restart.

Pending file renames...
\??\C:\pagefile.sys
Registering Fonts
Successfully added Font resource segmcr.ttf: number of fonts added: 1
Successfully added Font resource segmcsb.ttf: number of fonts added: 1
Changing value ENTRY "Link1" of Registry Key "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SMDEn".

Checking the status of ehSched and other processes
-------------------------------------
Service ehsched is running

Searching for process: 'ehrec.exe'.
Process "ehrec.exe" is not running.

Searching for process: 'ehtray.exe'.
Process "ehtray.exe" is not running.

Searching for process: 'ehshell.exe'.
Process "ehshell.exe" is not running.

Completed MedCtrOC (MedCtrRO.exe) in Registration mode: 02/03/08 05:16:23
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
bahsetmis oldugunuz dosyada yazanlar bu ben bisey anlamadım hatayı cozebilirseniz sevinirim

soulcube

Post by soulcube » Mon Feb 04, 2008 6:20 am

framework yüklenmemiş sanırım, bir bakarmısınız program ekle kaldıra, dosyalarda tammı yukarda yazılan dosyalarla içeriklerini karşılaştrdınızmı...

birde herangi bir programla düzeltme falan yapıyormusunuz, mesela ben nlite ile düzeltme yapıyorum buyüzden yükleme yöntemini değiştirdim...

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Mon Feb 04, 2008 6:35 am

ben hic birseyle oynamıyorum xp cdsinde sadece sizin verdiginizdoyaları atıyorum cd icine bide mce 2.cd icindeki dosyalrı okadar simdi baktım net framework gozukuyor ayriyetden kurulu windows uzerinde anlatıgınız yolla denedim dosya hatası verdi

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Mon Feb 04, 2008 6:38 am

sanırım sorunlar su dosyalarda simdi bidaha inceledimde

Service ehsched is running

Searching for process: 'ehrec.exe'.
Process "ehrec.exe" is not running.

Searching for process: 'ehtray.exe'.
Process "ehtray.exe" is not running.

Searching for process: 'ehshell.exe'.
Process "ehshell.exe" is not running.

soulcube

Post by soulcube » Mon Feb 04, 2008 6:48 am

peki regeditte şu anahtarları kontrol edebilirmisiniz...

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\MediaCenter]
"Installed"="1"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\TabletPC]
"Installed"="1"

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Mon Feb 04, 2008 6:51 am

evet ikiside aynen soyladiginiz sekilde

soulcube

Post by soulcube » Mon Feb 04, 2008 7:04 am

alla alla sanırım dediğin gibi mediacenter.cab da sorun var bi link bulunca sana atim üzgünüm yardımcı olamadım :(

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Mon Feb 04, 2008 7:19 am

bi link bulupta yollarsan gercekten sevinirim yonemli degil cevap vermekle yardım etmis oldun zateb bu arada hayırlı teskereler

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Mon Feb 04, 2008 7:23 am

Ben size bendeki güncel sürümleri upload edeyimmi :)

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Mon Feb 04, 2008 7:33 am

oda olur farketmez nasıl olsa kota sorunu yok sizin calsımalar nasıl gidiyor mediacenter katılsız hazırlıycaktınız
Last edited by bjk-carsi on Mon Feb 04, 2008 7:34 am, edited 1 time in total.

soulcube

Post by soulcube » Mon Feb 04, 2008 7:34 am

güsel olur aslında :D

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Mon Feb 04, 2008 8:31 am

bjk-carsi, katılımsız değilde, addon olarak yapacam. Ama şimdilik bi sonuç yok elimde. Çalışmalar devam ediyo ama yavaş yavaş.

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Mon Feb 04, 2008 9:19 am

oldu en yakın zamanda bekliyorum saol

haliyucel

mce

Post by haliyucel » Sun Feb 24, 2008 11:54 am

merhaba arkadaşlarbu adrese bir bakın derim

mce 2005 http://www.conaxstore.net/katilimsiz-wi ... -vt16.html

soulcube

Re: mce

Post by soulcube » Sun Feb 24, 2008 12:02 pm

haliyucel wrote:merhaba arkadaşlarbu adrese bir bakın derim

mce 2005 http://www.conaxstore.net/katilimsiz-wi ... -vt16.html
ama sen mceyi katılmsız hale getirmişsin benim anlattığım başka bir olay...

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sun Feb 24, 2008 4:51 pm

haliyucel, "Windows XP Multilingual User Interface Turkish Pack (otomatik kurulur)" sadece ingiizce xp üzerine kurulabilir. Paylaşılan sistem, windows xp üzerine türkçe xp dil paketi yüklenerek oluşturulmuş.

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Tue Feb 26, 2008 2:07 am

Henüz beta aşamasında olan eklentime, gerekli türkçe açıklamalarla birlikte buradan ulaşabilirsiniz:
http://www.wincert.net/forum/index.php?showtopic=2686
Eklentiyi burada paylaşmayacağım, bilginiz olsun.

soulcube

Post by soulcube » Sat Aug 15, 2009 1:58 pm

Nlite kullanarak işletim sistemlerine güncelleme ekleyen arkadaşlar veya media center'ı kullanmak isteyen arkadaşlar, media center'ı tamamen türkçeleştirip nlite addon haline getirdim... Bu paketi nlite kullanarak cdnize ekleyip türkçe mce05'e sahip olabilirsiniz

http://www.wincert.net/forum/index.php? ... 05-turkce/

Locked