NR Güncelleme Paketi 1.1.3 (21/02/2008)

Discussion of Turkish translation of the Update Pack. T�rk�e tartışmalalar başlamıştır!
scankurban

i386 asms sıkıştırması hakk&am

Post by scankurban » Thu Mar 06, 2008 4:34 pm

Güncelleme paketlerini kullanarak rvm 1.43 integrator ile xp kur dosyalarını güncellediğimde i386\asms klasörünün alt dizinlerinde bulunan katalog ve dll dosyalarının sıkışmış olduğunu p4 3.0 ghz 256 ramli bir makinaya cd'den kurulum yaparken hata verdiğinde farkettim.Güncel sistemlerde herhangi bir uyarı almıyorum.Sanıyorum ram düşük olduğundan,kur hata mesajı vererek "asms ile ilgili" kapandı.Tekrar bir cd daha hazırladım bu sefer asms dizininde yer alan sıkıştırılmış cat ve dll dosyalarını açarak başka herhangi bir değişiklik yapmadan rahatlıkla kurulumu gerçekleştirebildim.Bundan daha önce kur'u bartpe ile açtığım sistemden çalıştırdım ve kur dosyalarını harddiske kopyalatarak "winnt32.exe /makelocalsource" kurulumu yaptığımda kur hatasız tamamlandı.Daha önceleri nlite ile alakalı olarak asms sıkıştırmasının bazı kurulum hatalarına yol açtığını okumuştum.Ve son güncelleme paketine kadar güncelleme paketlerinizi hep nlite ile entegre ettim.Ama asms sıkıştırma opsiyonunu hiç kullanmamıştım.Cd'nin orjinal kalması açısından rvm integrator'u kullandım.Fakat bu kısımla ilgili herhangi bir ayar göremedim.Sıkıştırılmış asms dizini yaklaşık 6 mb iken dosyaları açık hale getirince dizin 14 mb seviyesine ulaştı.Bilgi olması açısından,ultraiso ile iso imajı oluşturup nero 7 ile cd'ye kaydını gerçekleştiriyorum.Mümkünse bu dizinde yer alan dosyaların sıkıştırılmadan entegre edilebilmesini rica ediyorum.Emekleriniz için teşekkür ediyorum.Kolay gelsin.

elbertido

Post by elbertido » Fri Mar 07, 2008 12:16 pm

Arkadaşlar

i386 içinde xpsp1res xpsp2res xpsp3res olan varmı ?

benim cd'de xpsp3res sadece var

veyada xpsp1res xpsp2res xpsp3res nerde oldugunu bilen varmı ?

servis pack 1 2 3 demektte nasıl cd win51ip.SP1 win51ip.SP2 varsa ozaman oda win51ip.SP3 olmalıdı yardım bilgisi olan

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Mar 07, 2008 5:41 pm

@ system34: O iki kutucuğun paketle bir alakası yoktur.

@ nightwalkers: Malesef öyle bir seçeneğimiz bulunmuyor şimdilik. Her yamayı teker teker indirip yüklemeniz gerekir.

@ scankurban: Asms ile ilgili hiç hata almamıştım bugüne kadar. Zaten sizdede her kurulumda olmuyormuş. Cd boyutunun düşürülmesi açısından bir çok dosya gibi asms klasörü içeriği de sıkıştırılıyor. RVMi 1.5 ile de otomatik yapılacak bu sıkıştırma işlemleri. İsteğinize olumlu cvp veremiyeceğim. Belki paketi kendinize göre düzenleyerek, asms klasörünü tamamen silebilirsiniz, bundan başka çözüm yolu bilmiyorum sizin için. DOsyaları kendiniz çıkartarak sorununuzu halletmişe benziyorsunuz, belki bir cmd ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz...

@ elbertido: Bahsettiğin dosyaların isimleri farklı olarak saklanıyorlar i386 içerisinde. her ikiside var orda. Xpsp3res.dll ise paket tarafından ekleniyor.
txtsetup.sif içinde arama yapabilirsin...

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Mar 07, 2008 6:24 pm

Bu arada, wincert.net'e nolduğunu merak edenler için not düşmek istedim. Aşırı yüklenmeden dolayı şimdilik kapalı forum. Ancak hafta sonu itibariyle tekrar açılması planlanıyor.
Bilginize...

elbertido

Post by elbertido » Sat Mar 08, 2008 2:09 am

servis pack 3 bu ayın sonunda yayınlanacaktır !

DIZLERİM AGRIDIGI ZAMAN BİLİRİMDE :)

system34

Post by system34 » Sat Mar 08, 2008 5:22 pm

elbertido wrote:thanks :wink:

1-nereden duydun?
2-ingilizce bile final çıkmadı... :x

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sat Mar 08, 2008 7:26 pm

Yaf elbertido şaka yapıyo sadece :), kızmaya gerek yok :wink:
Microsoft'un sitesinde, 2006nın ilk yarısında yayınlanacağı ama tarihin değişebilir olduğu yazıyor. Birçok kaynak ise mart ayında yayınlanacağını duyurmuştu. mart'ın 11inde bellli olacak artık...

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sat Mar 08, 2008 10:30 pm

NR Güncelleme Paketi Eklentileri başlığı içerisinde "OpenAL Çalışma Kitaplığı Eklentisi" yayınlanmıştır.
Eklenti, OpenAL v1.1 çalışma kitaplıklarını bilgisayarınıza yükleyerek, temel OpenAL operatörleri ile EAX ve EFX gibi bileşenler için destek sağlayacaktır.

ghostcrazy

Post by ghostcrazy » Sun Mar 09, 2008 6:36 am

Teşekkürler MrNxDmX , Wincert.net 'e ne olduğunu merak ediyordum.

elbertido

Post by elbertido » Sun Mar 09, 2008 11:57 am

system34 wrote:
elbertido wrote:thanks :wink:

1-nereden duydun?
2-ingilizce bile final çıkmadı... :x

MrNxDmX :))))) dur yaw ne güzel madde halinde sormuş cevaplıyım veyyyy :))))

system34:::::köyden geldigim için anca bukadar anlata biliyorum umarım anlarsın dilimden :) internet explorer diye birşey varmış tabi ordan vışşşş kelle şaybe deme hea korkar çöker :) ve oraya girdigin zaman www.microsoft.com.tr giriyormuşsun kurban ordan microsoft yardım çıkıyomuş hemen orda bir gülümseme yapıyorsun kurban :)
ordan chat açıyorsun :) mic çalışan dişleri olmayan adamlar yardım ediyormuş tabi heycanlanma :) ve sende o anda vay sen hoşgelmişsen kurban diyiyorsun sonra soruyorsun ne zaman çıkıyor kurban onlarda söylüyor veyyyyyyyyyy anlamişsennnn kurban :)

yakında köyden getirdigim yumurtaları gerçek addon yapacagammmm size yayınlayacagammmm türkçem 5 ti 1 sınıfta sınıf atladım kurban

Dün Köyden geldimde şehirlilere alışamadım :)

hehehehehe

NOT: şaklabanlık için yazmadım o düşüncede sakın kimse olmasın

herkese ii çalışmalar bye

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Mon Mar 10, 2008 4:11 pm

@MrNxDmX; hocam geçen gün konusu olan şu KB935448 güncellemesi hakkında bi şey söyleyecektim;

3 tane makinaya kurdum..2 sin de istemedi..1 tanesinde istedi yalnızca KB 935448 güncellemesini..o makina da AMD çift çekirdekli işlemciye sahip..diğerleri intel tek çekirdek..sonradan aklıma gelip dikkatimi çekti.bu yüzden diğer donanımları hakkında aklımda bi şey kalmadı..aklımda kalan ortak ya da etkileyebilecek farkları bu..

önemli değil de söylemek istedim bilgin olsun diye..:)

Ezmuro

Post by Ezmuro » Mon Mar 10, 2008 5:15 pm

KB 935448 bu güncellemeyi dünde yükledi anlamıyorum neden yüklediğini şuan 2 kez yükledi şimdi 3. yü bekliyorum ne zaman diye bi problem var ama ne kullandıgım sistem p35 e8400

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Mon Mar 10, 2008 5:20 pm

istemeyen makinalar inteldi..amd makina istedi..öyle hatırlıyorum.ama benim makina da intel benim makina istedi..anlamadım..kendi makinamda intel çift çekirdek..yani kısaca;
istemeyen makinalar intel tek çekirdekli
isteyenler amd çift çekirdek ve intel çift çekirdekli makinalar..

yani ben bununla bi ilgi kurabildim tek..kafam karıştı benimde :P

Ezmuro

Post by Ezmuro » Mon Mar 10, 2008 5:55 pm

1. ciyi yüklüyo aradan zaman geçiyi 2. kez yüklemeye klakıyo onuda yüklüyo microsoft ta şaşırdı ne yapacagını herhalde

Escoelektronik

Post by Escoelektronik » Tue Mar 11, 2008 8:18 am

Arkadaslar ben Sp3 ü Kurdum sanalda tr olarak kullaniyorum deneme asamasindayim hosuma gitti yenilik win update de 2 tane güncelleme buldu biri kb 890830 digeride 941569 her hangi bir eklenti falan kullanmadan kurdum sp 3 ü ie 7 de kurulmadi 2 tane güncelleme buldu sanirim micrasoft tr olan Sp 3 ü ya mart güncellemeleriyle yada nisan güncellemeleri ile birlikte sunacak gibime geliyor yorum sizlere ait
:)

system34

Post by system34 » Wed Mar 19, 2008 11:10 am

elbertido wrote: MrNxDmX :))))) dur yaw ne güzel madde halinde sormuş cevaplıyım veyyyy :))))
system34:::::köyden geldigim için anca bukadar anlata biliyorum umarım anlarsın dilimden :) internet explorer diye birşey varmış tabi ordan vışşşş kelle şaybe deme hea korkar çöker :) ve oraya girdigin zaman www.microsoft.com.tr giriyormuşsun kurban ordan microsoft yardım çıkıyomuş hemen orda bir gülümseme yapıyorsun kurban :)
ordan chat açıyorsun :) mic çalışan dişleri olmayan adamlar yardım ediyormuş tabi heycanlanma :) ve sende o anda vay sen hoşgelmişsen kurban diyiyorsun sonra soruyorsun ne zaman çıkıyor kurban onlarda söylüyor veyyyyyyyyyy anlamişsennnn kurban :)
yakında köyden getirdigim yumurtaları gerçek addon yapacagammmm size yayınlayacagammmm türkçem 5 ti 1 sınıfta sınıf atladım kurban
Dün Köyden geldimde şehirlilere alışamadım :)
hehehehehe
NOT: şaklabanlık için yazmadım o düşüncede sakın kimse olmasın
herkese ii çalışmalar bye
Sen komikmiydin yoksa ameliyatlamı komik oldun? Şaklabanlık değilde şebeklik yapmışsın biraz
:D

elbertido

Post by elbertido » Thu Mar 20, 2008 5:33 pm

system34::: MrNxDmX saygımdan dolayı susuyorum , eger biraz anlasaydın neden böyle yazıdıgımı anlardın şakayı anlamamanın ve konusmayı bilmemeni yaşına verecegim... tüm yazdıgın postlarını incelersen nedemek istedigimi anlarsın her konuda itirazın var kardeşim iyiki dedim mart sonunda vurmadıgın kaldı nerdese bari ona itiraz etme ne biçim işse artık olgunlaş derim beni ilgilendirmez ama aklında kalsın

notumu anlamamışsın daha canım benim....

gönderme tarihine bak Posted: Sun Mar 09, 2008 10:57 am Post subject:

bide senin aradan geçen zamandaki göndermene bak derim ;)

(((((Sen komikmiydin yoksa ameliyatlamı komik oldun?)))))))) Şaklabanlık değilde(((( şebeklik))))) yapmışsın biraz

parantez aldıgım yerlerde anlatmak istedigin senin ???? abi ben polemik yaratmak yazı yazmak istiyorum.... ikinci abi sende bana bir lafta deki arkadaşlara kişiligimi göstereyim :) yaw açk kapılar bırakma yahuuuuu MrNxDmX saygın olsun ona şuan saygım olmasa inan sana yakışacak cümleler kullanırdım ama dedigim gibi biz burda insanlara yararlı olmaya ayrıca yararlanmak için burdayız unutma bunu

yaşına veriyorum yazmak için yazma forumda paylaşım yap derim polemik yerine kirlilik olmasın forumda !

1 konuda yazdıklarını incele bak

Posted: Tue Mar 18, 2008 10:24 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Kurulurke bişey çıkıyormu ben genelde win kurduktan sonra bunu kuruyorumda anlamıyorum ne zaman bittiğini kurulumun..

Posted: Tue Mar 18, 2008 10:27 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Posted: Mon Jul 30, 2007 6:35 pm Post subject: [Addon] .Net Framework AIO

Konu bu tarihte açılmış neden anlayamadım?

Posted: Tue Mar 18, 2008 10:55 am Post subject:

Çok sağol umarım hata vermez bir şey daha hepsinin kurulduğunu nasıl denetleyebilriz?

Posted: Tue Mar 18, 2008 4:42 pm Post subject:

Paketi şimdi kurdum ve şaşırdım zaten boyutundan belli idi çok eksikleri var. ((((((((burdaki yazına bakarmısın bilmeden hemen suçlama)))))
1.1 güvenlik update yok
2.0 ana kurulum yok
3.0 ana kurulum paketi yok
3.0 tr paket yok
Ayrıca 2.0 ve 3.0 update packlarda aşağı doğru bir çok şey vardı dr watson vs bunların hiçbiri yok

Hocam sen ne yaptın kuşa çevirmişsin paketi? ((((allll )))))

Posted: Wed Mar 19, 2008 11:02 am Post subject:

Hay ALLAH senden razı olsun @byhexadecimal aklımdaki tüm soruları yanıtladın emeğin için çok teşekkürler.Senin ve tüm islam aleminin kandili mubarek olsun kardeşim...

cevaplarını aldıgında inan bende oızaman sevindim inan :))))

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Mar 21, 2008 12:32 am

Versiyon 1.1.4 (21 Mart 2008)

-KB890830 (MRT) 1,39 (Mart 2008) sürümüne güncellendi.
-KB892130 (WGA), 1.7.69.1 sürümüne güncellendi.
-KB949764 eklendi. (KB908673-v2'nin yerine geçti.)
-RVM Integrator (RVMi) programının 1.5.1 Final sürümü için gerekli düzenlemeler yapılmıştır. RVMi sürüm 1.4.3 ile uyumlu değildir.
Burada: http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.php?t=6086

Locked