NR Güncelleme Paketi Ultimate 1.1.3 (22/02/2008)

Discussion of Turkish translation of the Update Pack. T�rk�e tartışmalalar başlamıştır!
MrNxDmX
Moderator

NR Güncelleme Paketi Ultimate 1.1.3 (22/02/2008)

Post by MrNxDmX » Thu Feb 21, 2008 6:27 pm

Evet arkadaşlar, paketle ilgili problemlerin hemen hepsini hallettiğimi düşünüyorum, ve bu tarz bir paylaşımın ilk ayağını oluşturan paketimi yayımlıyorum.

Bu paket içerisinde şu eklenti/bileşenler bulunmaktadır:
  • NR Güncelleme Paketi v1.1.3
  • NR Güncelleme Paketi Windows Media Player 11 Eklentisi (NR Güncelleme Paketine dahildir)
  • NR Güncelleme Paketi Internet Explorer 7 Türkçe Eklentisi v1.0.7
  • NR Güncelleme Paketi DirectX 9.0c Eklentisi (Aralık 2007)
  • NR Güncelleme Paketi UxTheme.dll Dosya Yaması
  • NR Güncelleme Paketi Silverlight Eklentisi
  • byhexadecimal MsXml 6.0 (KB933579) Eklentisi
  • Hesap Makinesi + Eklentisi
Notlar:
  • Paket içerisindeki herbir eklenti ayrı ayrı test edilmiştir, ve probleme rastlanmamıştır.
  • Bu paketi, içerdiği eklentilerin yer aldığı bir cd'ye entegre etmeyin. Cdnizde problemlere sebep olacaktır.
  • Paket içeriği özel olarak düzenlenmiştir, güncelleme paketinden biraz daha farklıdır. Güncelleme paketi ile aynı anda kullanılması önerilmez.
  • Kullanıcılardan gelen istek doğrultusunda, pakete yeni eklentiler yada bileşenler eklenecektir.
Buradan indirin: http://rapidshare.com/files/93836872/NR ... te.7z.html
Boyutu: 83,3 MB / Md5: 2B7D83102613B8A28A77DABE996A6877
Last edited by MrNxDmX on Fri Mar 28, 2008 9:40 am, edited 2 times in total.

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Thu Feb 21, 2008 6:27 pm

Sonraki zamanlarda bu pakete yeni yeni eklentiler eklemeyi, ve görsel açıdan da geliştirmeyi düşünüyorum. Sizlerden gelecek feedback bu konuda çok önemli olacaktır.
Benim sürekli olarak kullandığım cCleaner, HashTab, StartUp Cpl, StartUp Monitor, Prio, WinRAR, MSN Live, Xp-AntiSpy, Java Runtime, Kels CPLBonus, Kels FGCBA Handler, Kels_BackGroundCMD, DAMN_NFO, WGAN, Reg2Inf, Ulocker, vs vs. gibi programları da bu pakete ekleyebilirim. Herkesin ortak alacağı karara, yada kendi kararlarıma göre hareket edeceğim. Sizlerin de isteklerini duymak isterim bu konuda.

Keyfini çıkarın :P

murat184

Post by murat184 » Thu Feb 21, 2008 6:34 pm

baba sen ne yaptın beee :)
şaka bi yana böyle bir konfirigasyon çok ii olmuş tam manasıyla ultimate :)
diğer paketi test ettim dur şimdi bunuda test edelim :)
şu ultimate paketi görünce gözlerim kamaştı sp3den daha janjanlı duruyor :)

Ezmuro

Post by Ezmuro » Thu Feb 21, 2008 6:39 pm

bana soracak olursan xp update stesinden hiç bi güncelleme bulmasın o bana yeter ne kadar cok eklenti eklenince xp nin kurulması uzun sürüyor ellerine saglık güzel biş çıkamışsın

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Thu Feb 21, 2008 6:59 pm

:)
Ben ilk testimi bitirdim. Setuperr.log dosyasında sadece uxtheme.dll ve calc.exe dosyalarıyla ilgili hatalar var, ki kullandığım eklentilerden dolayı gayet normal hatalar.
Qfecheck bana KB908636'yı yeniden yüklemem gerektiğini söylüyor, ki uxtheme.dll dosya yamasından dolayıdır bu.
Windows Update üzerinde ise sadece dotnet 1.1, 2.0 ve 3.0 görnüyor, tabi onları yükledikten sonra da dil paketleri görünecek. Onlar zaten bu pakete sığmazlar, byhexa'nın güncellemesini beklemek gerekecek :wink:

Düzeltme: Dosyayı tekrar upload ettim, indirenlerin tekrar indirmesini öneririm, sadece daha küçük boyut için :wink:

entegre

Post by entegre » Fri Feb 22, 2008 2:44 am

Çok güzel bir çalışma.

(cCleaner, HashTab, StartUp Cpl, StartUp Monitor, Prio, WinRAR, MSN Live, Xp-AntiSpy, Java Runtime, Kels CPLBonus, Kels FGCBA Handler, Kels_BackGroundCMD, DAMN_NFO, WGAN, Reg2Inf, Ulocker)

hepside tam benlik eklentiler. Eline sağlık.

system34

Post by system34 » Fri Feb 22, 2008 2:47 am

Değerli MrNxDmX benim bir sorum var daha öncede cevap yamıştınız ek olarak soruyorum elimdeki sp siz saf xp ye win komut satırı ile sp2 entegre ettim yine böyle nlite veya rvm integrator kullanmadan intel sata driveri nasıl entegre ederim yani 3.parti program kullanmadan?

sirtlan

Post by sirtlan » Fri Feb 22, 2008 4:18 am

Her paylaşımında olduğu gibi yine süpersin.Uzun zamandır yayınlamanı bekliyordum ve tam manasıyla istediğime kavuştum.Eminim diğer kullanıcılar içinde harika bir gelişme.

Eklenecek addon lar ile ilgili ise herkesin kullanabileceği addon ları seçmeni öneririm. Benim önerilerim ise : Kels CPLBonus,Java Runtime,cCleaner. Eminim diğer kullanıcılarda önerilerini dile getirirlerse daha faydalı bir çalışma ortaya çıkar.

Çalışmalarının devamını dört gözle bekliyoruz. Eline Sağlık..
Last edited by sirtlan on Sat Feb 23, 2008 2:57 am, edited 1 time in total.
Texas Under Ground

ghostcrazy

Post by ghostcrazy » Fri Feb 22, 2008 4:53 am

MrNxDmX wrote:Sonraki zamanlarda bu pakete yeni yeni eklentiler eklemeyi, ve görsel açıdan da geliştirmeyi düşünüyorum. Sizlerden gelecek feedback bu konuda çok önemli olacaktır.
Benim sürekli olarak kullandığım cCleaner, HashTab, StartUp Cpl, StartUp Monitor, Prio, WinRAR, MSN Live, Xp-AntiSpy, Java Runtime, Kels CPLBonus, Kels FGCBA Handler, Kels_BackGroundCMD, DAMN_NFO, WGAN, Reg2Inf, Ulocker, vs vs. gibi programları da bu pakete ekleyebilirim. Herkesin ortak alacağı karara, yada kendi kararlarıma göre hareket edeceğim. Sizlerin de isteklerini duymak isterim bu konuda.

Keyfini çıkarın :P
İlk önce yeni paket için teşekkür ederim. Ellerine sağlık bugüne kadar yayınladığın bütün paketleri kullandım hiç bir sorunla karşılaşmadım. Eklentiler konusuna gelince birçoğunu ben kullanıyorum zaten pakete eklersen çok çok iyi olur diye düşünüyorum..

mehmetyildizz

Post by mehmetyildizz » Fri Feb 22, 2008 5:01 am

Çok güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık.

Bu tarz paketlerin olması gayet hoş, devamınıda beklerim.

Bence paket içeriğinde kullanılan materyallerin günecellenerek ayrı ayrı paketler halinde yayınlanmaya devam edilmeside iyi olur. Farklı bileşenler kullanmak isteyenler veya kullanmak istemeyenler için.

MrNxDmX arkadaşım ellerine sağlık, teşekkürler
Mehmet YILDIZ

soulcube

Post by soulcube » Fri Feb 22, 2008 5:32 am

waybe bu güsel işte eline sağlık, bahsettiğin eklentileride eklersen full paket olucak :D
Şubatta Askerim Arkadaşlar...

AYBERAT

Post by AYBERAT » Fri Feb 22, 2008 5:33 am

Öncelikle MrNxDmX yapmış olduğun tüm çalışmaların için sana ne kadar teşekkür etsek azdır eline emeğine yüreğine klavyene sağlık
eklentiler konusunda bence eklentileri pakete değilde addon olarak yapıpta ayrı bir başlıkta yayınlasan
vede isteyen istediği addonu alıpta xp cdsine entegre etse bence o daha iyi olur
bu benim şahsi düşüncem teşekkür ederim herkese

system34

Post by system34 » Fri Feb 22, 2008 7:56 am

bu pakete adon eklememiz mümkünmü yani içinde adon varya ondan sordum?

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Feb 22, 2008 11:47 am

system34 wrote:Değerli MrNxDmX benim bir sorum var daha öncede cevap yamıştınız ek olarak soruyorum elimdeki sp siz saf xp ye win komut satırı ile sp2 entegre ettim yine böyle nlite veya rvm integrator kullanmadan intel sata driveri nasıl entegre ederim yani 3.parti program kullanmadan?
Bunu pek kolaylıkla yapamzsınız. Dosnet.inf ve txtsetup.sif'i elle düzenlemeniz gerekir, ki en küçük hatada tüm emeğiniz boşa gitmiş olur. Yardımcı programlar ile hem zaman kaybını önlemiş olursunuz hemde bir yığın kod yazmaktan kurtulmuş olursunuz :wink: (benim fikrim tabi bu)
mehmetyildizz wrote:Bence paket içeriğinde kullanılan materyallerin günecellenerek ayrı ayrı paketler halinde yayınlanmaya devam edilmeside iyi olur. Farklı bileşenler kullanmak isteyenler veya kullanmak istemeyenler için.
Diğer eklentiler normal şekilde yayınlanmaya devam edecekler zaten, bu konuda sıkıntınız olmasın :wink:
AYBERAT wrote:eklentiler konusunda bence eklentileri pakete değilde addon olarak yapıpta ayrı bir başlıkta yayınlasan
vede isteyen istediği addonu alıpta xp cdsine entegre etse bence o daha iyi olur
bu benim şahsi düşüncem teşekkür ederim herkese
Onların hepsi eklenti olarak mevcut zaten. Benim amacım tek paketle bir sürü dosya indirmekten kurtulmanızı sağlamak :wink:
system34 wrote:bu pakete adon eklememiz mümkünmü yani içinde adon varya ondan sordum?
Pakete addon eklemeniz mümkün, ama içerisinde addon yok bu paketin. Hepsini tek bir pakette birleştirdim ben. Tek bir entries.ini dosyası var, bu yüzdendir ki içerisindeki eklentileri ayrıca eklerseniz problem çıkabilir diyorum.

Anladığım kadarıyla herkes sevdi bu paketi, devamının geleceğinden emin olabilirsiniz. tabi diğer eklentileri yayından kaldırmayacağım :wink:
Şimdilik aklıma gelen, hashtab, ccleaner, prio var, eklenecekler listesinde. Java konusunda herkes ne düşünüyor bilmiyorum, ki oda sık kullanılan bir eklenti. Bu gece güncellemeye çalışırım ama söz veremiyorum.

cool_recep

Post by cool_recep » Fri Feb 22, 2008 11:56 am

Çok teşekkürler. Gerçekten kayda değer bir çalışma. Paketleri ayrı ayrı indirme ve ayrı ayrı entegre derdinden kurtarıyor insanı.

bjk-carsi

Post by bjk-carsi » Fri Feb 22, 2008 3:19 pm

wga addonuda eklersen tam super olacak

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Feb 22, 2008 3:36 pm

WGA'yı sisteminde görmek isteyenler olurmu, emin değilim. İkidebir sizi sinir eden uyarılar veriyor çünkü. Onun yerine başka bir şey yapabilirim aslında. WGA eklentisinin hiç görünmemesini sağlayabilirim mesela :lol: Dededikten sonra haber veririm.

system34

Post by system34 » Sat Feb 23, 2008 1:59 am

Üstat senden ricam lütfen wga adonu ekleme mümkünse yani anlarsın işte beni ve benim gibi xp kullananları zor durumda bırakabilir.
Yukarda bu pakete adon eklenebilir demişsiniz ama tam olarak anlayamadım "içerisindeki eklentileri ayrıca eklerseniz problem çıkabilir diyorum. " demişsiniz bunu anlayamadım yani içine mesela java adonu eklesem net 1-2-3 adonu eklesem sorunmu olur?
Birde üstadım bu paketi bizlerin istekleri doğrultusunda güncelleyeceğinizi belirtmişsiniz bu çok güzel ama mesela bir süre sonra farzedelim 1-2 adon eklediniz sonrasında tekrar felan ama sonuçta bu 80 mb lık bir paket sürekli download etmek biz kotalı kullanıcıları zor durumda bırakabilir.
Nacizane önerim bir anket yapınız ve bir seferlik olmak kaydı ile seçilen adonları ekleyip sürekli bizi 80 mb+ şeklinde indirmekten kurtarınız .
Tabi diğer arkadaşlar ne düşünür bilemiyorum.Kolay gelsin...

Ironeagle

Post by Ironeagle » Sat Feb 23, 2008 5:44 am

Çok teşekkürler MrNxDmX. Yine işimize çok yarayacak bir çalışma yapmışsınız.

mehmetyildizz

Post by mehmetyildizz » Sat Feb 23, 2008 8:01 am

MrNxDmX arkadaşım sonardan aklıma takıldı, sormadan kurcalamak istemedim.

Ultimete pakette IE7 için reg ayarlarını yine eski usül mü yapacağız. Yani paketi açıp gerekli regleri ekleyip tekrar sıkıştırma mı yapacağız. Yada en iyisi nasıl olacağını sen anlat

Şimdiden teşekkürler
Mehmet YILDIZ

AYBERAT

Post by AYBERAT » Sat Feb 23, 2008 8:40 am

üstadım şu IE7 haricindeki tüm eklentiler olması gerekenler
bence IE7 olmasa daha iyi olur IE7 eklentisi zaten senin tarafından hazırlanmış ve güncellenmiş isteyen kendi cdsine entegre edebilir ben kullanmıyorum daha doğrusu kullanamıyorum
xp yi kurduğum yer D: sürücüsü IE7 açıldığı zaman ayarları kaydetmede sorun çıkartıo ayarları kaydetmio bende mecburen IE6 ya geri dönmek zorunda kalıyorum

Ozzy

Post by Ozzy » Sat Feb 23, 2008 1:53 pm

Öncelikle Böylesine Güzel addonların Hazırlanışı İçin Tüm Forum Halkına TEşekkürlerimi Sunuyorum Başarılarınızın Deamı Olsun Dİyorum Bende Forumunuza Yeni Üye Oldum Tabi Bazı Sorunlar Yüzünden Bu 2Günümü Aldı. Ben MrNxDmX Arkadaşa ormak İstiyorum Bu Ultimate Paketi Üzerine bYHexadecimal_.NET_AIO_ADDON u Eklesem BirŞey Olurmu Sonuçta Ulitmate Dede MsXml 6.0 var bYHexadecimal_.NET_AIO_ADDON MsXml 6.0 var bu Bi Soruna Neden Olurmu Tekrar Teşekkür Ediyorum

byhexadecimal

Post by byhexadecimal » Sat Feb 23, 2008 5:38 pm

Ozzy wrote:Öncelikle Böylesine Güzel addonların Hazırlanışı İçin Tüm Forum Halkına TEşekkürlerimi Sunuyorum Başarılarınızın Deamı Olsun Dİyorum Bende Forumunuza Yeni Üye Oldum Tabi Bazı Sorunlar Yüzünden Bu 2Günümü Aldı. Ben MrNxDmX Arkadaşa ormak İstiyorum Bu Ultimate Paketi Üzerine bYHexadecimal_.NET_AIO_ADDON u Eklesem BirŞey Olurmu Sonuçta Ulitmate Dede MsXml 6.0 var bYHexadecimal_.NET_AIO_ADDON MsXml 6.0 var bu Bi Soruna Neden Olurmu Tekrar Teşekkür Ediyorum

Arkadaşım herhangi bir sorun olmaz ama istersen biraz bekle ben yakın zamanda .net aio u yenileyecem bekleme sana kalmış

Ezmuro

Post by Ezmuro » Sat Feb 23, 2008 5:41 pm

büyük sabırsızlıkla bekliyorum arakdaşım bu yeni paketi

byhexadecimal

Post by byhexadecimal » Sat Feb 23, 2008 5:43 pm

Ezmuro ne yapayım zaman sıkıntım var :(

Ozzy

Post by Ozzy » Sat Feb 23, 2008 5:49 pm

Bende Şimdi ISO Oluşturuyorum Sanal PC İle Bakıcam Nasıl Yapmışım Dİye Yeterince janjanlı olmuşmu Yaklaşık 1Aydır Ugraşıyorum Laptopumun Bazı Sorunları Vardı Kendinden Kapanıyordu SAlaklıkda Bende Acılırken Firma Hata Kodları ve Acıklamalrı Vardı Hiç Bakmadım Sorunum Fan'ımda İmiş Laptopu Paramparca Ettim Fanın İçinden Koca bi Toz Yumagı Cıktı:D.

Yeni Paketini Büyük Bir Sabırsızlıkla Bekliyorum byhexadecimal Arkadaş
Başarılıarın Devamını Dilerim

murat184

Post by murat184 » Sat Feb 23, 2008 10:17 pm

Nr dostum paketi sanal makinada sağlı sollu test ettim ben en ufak bi problem göremedim çok stabil çalıştı sistem. tekrar teşekkürler

WGA konusunda yakınan arkadaşlar.
eğer isteyen olursa WGA'nın son versiyonunun ilacı bende var
buradan paylaşamam isteyen olursa özelden ulaştırırım.

paket konusunda bi öneri

burada bulunan directX 10 kitaplıklarının
ve
bu başlıkta bulunan
hivesys.inf yaması
sfc_os.dll yaması
tcpip.sys yaması
bide xpraid yaması nın eklenmelerini öneriyorum

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sun Feb 24, 2008 12:04 am

Evet arkadaşlar, wga eklentisi ile ilgili haberim olumsuz olacak. Ya ekliyeceksiniz yada windows update'tekini görmezden geleceksiniz. ben bu pakete eklemekten vazgeçtim.

@ system34: İçerisindeki eklentiler derken, ilk postta yazmış olduklarımdan bahsediyorum. (ie7-wmp11-uxtheme gibi)

@ mehmetyildizz: ie7 ayarlarınızı eskisi gibi yapabilirsiniz.

@ AYBERAT: sorununuzu anlayamadım. Detaylı bilgi verebilirmisiiz? IE7'yi nasıl kuruyorsunuz?

@ murat184: Bahsettiğin dx10 dosyaları zaten benim dx9c eklentimde mevcutlar :wink: oda bu pakette olduğuna göre isteğin tamam oluyor.
Dosya yamaları konusunda emin değilim açıkçası. Arkadaşlar ne der bilemiyorum.

Pakete güncelleme yapamadım. Şimdilik böyle kalacak gibi görünüyor, zamanımı wincert'teki forumu düzenlemekle geçirmem gerekiyor.

AYBERAT

Post by AYBERAT » Sun Feb 24, 2008 5:45 am

@ AYBERAT: sorununuzu anlayamadım. Detaylı bilgi verebilirmisiiz? IE7'yi nasıl kuruyorsunuz?

Ben IE7 yi normal bir şekilde D: sürücüsüne kuruyorum mecburen
ancak IE7 açıldıktan sonra ayarlarını yapamıyorum ayarlar sayfası açılmıo
nedenini bende bilemiyorum bir kaç defa denedim olmadı bende IE7 den vazgeçtim zaten olsa bile benim mecburen vazgeçeceğim vede vazgeçmek zorunda olduğum bir eklenti

Ben ultimate pakettende IE7 eklentisi olduğu için vazgeçmek zorunda kaldım maalesef diğer eklentilerde hiç bir sıkıntı yok
Teşekkür ederim kolay gelsin

raver

Post by raver » Sun Feb 24, 2008 3:40 pm

byhexadecimal wrote:
Arkadaşım herhangi bir sorun olmaz ama istersen biraz bekle ben yakın zamanda .net aio u yenileyecem bekleme sana kalmış
hexa öldük beklemekten çıkar bi ara şu işi aradan dostum sana bağlı kaldık :lol:

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sun Feb 24, 2008 4:11 pm

AYBERAT, ie7'yi neden d'ye kurduruyorsunuz ki? Sistem dosyaları c'de değilmi?

AYBERAT

Post by AYBERAT » Mon Feb 25, 2008 4:51 am

MrNxDmX wrote:AYBERAT, ie7'yi neden d'ye kurduruyorsunuz ki? Sistem dosyaları c'de değilmi?
WındowsXp yi D: ye kurmak zorunda kalıyom çünkü C: de şifreli program var vede hdd nin yapısına göre çalışıo yani hdd de yapılacak herhangi bir değişiklik programın çalışmamasına sebebiyet vereceğinden dolayı maalesef sistemi D: ye yüklemek zorunda kalıyorum

vetbat

Post by vetbat » Mon Feb 25, 2008 7:38 am

Sevgili üstadım öncelikle emeklerine sağlık.
Paket içerisinde tam olarak neler var merak ettim. Okuduğum kadarıyla ie7 wm11 windows güncelleştirmeleri, hesap makinesi, tema yaması, direct-x var
Ekstra olarak buradaki addonlardan winrar flash player vs entegre etmemiz lazım değil mi?

murat184

Post by murat184 » Mon Feb 25, 2008 3:08 pm

@vetbat burada ve ingilizce forumda istemediğin kadar yama ve addon var istediğini entegre et o senin keyfine bağlı. :)

Nr dostum dosya yamalarını isterler istemezlermi :)
bir önerim daha var :) malum günümüzde sata driverler çok yaygınlaştı ve xp kurulumunda problem yaşayanların sayısıda pek az değil. elimde sata driverleri var onları ultimate paketine eklememiz iyi olur kanımca sen ne düşünüyorsun?

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Mon Feb 25, 2008 7:31 pm

@ vetbat, flash player bu pakette de normal pakette de bulunuyor, ancak daha fazlasını kendiniz eklemeniz gerekecek :wink:

@ murat184: Sata driver'ları herkeste farklıdır benim bildiğim. Bir iki tanesini eklemekle altından kalkamam bence. En iyisi driver işine beni sokmamak :P

murat184

Post by murat184 » Mon Feb 25, 2008 10:23 pm

yok 1-2 tane değil elimde bayağı var ama ben fikrimi geri çekiyorum :)
paketin ruhuna aykırı :D

doncarem17

Post by doncarem17 » Wed Feb 27, 2008 7:50 am

ya ben bunu birlestiriyorum ama dosya boyutu 1200 mb (1.2gb) oluyor napmaliyim nerde hata yapiyorum acaba..yardimci olursaniz sevinirim..

Zymenn

Post by Zymenn » Wed Feb 27, 2008 11:28 am

NR Güncelleme paketinin iki çeşit çıkmaya devam etmesi güzel olur. Bir tanesi sadece güncellemeler içermeli ki şu 1.1.3 mükemmel. Diğeri ise Ultimate ek ismiyle devam etmeli ve abartılmadan zenginleştirilmeli. Ultimateyi denemedim ancak Ultimatedeki bazı içerikleri ultimate olmayan NR paketiyle birlikte entegre ediyorum. Gerçekten çok hoş ve stabil oldu XPim. Saygılar...

vet.ibrahim

Post by vet.ibrahim » Wed Feb 27, 2008 5:15 pm

Başta siz MrNxDmX kardeşimiz olmak üzere bu sitede emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederim.Katkı sağlayacak kadar bilgiye sahip değilim.Fakat sizlerin paylaşımlarınızdan çok şeyler öğrendim ve öğreniyorum.Bir mesaj kirliliğine sebep olmamak için her konuya maydanoz olmak istemem.
"cCleaner, HashTab, StartUp Cpl, StartUp Monitor, Prio, WinRAR, MSN Live, Xp-AntiSpy, Java Runtime, Kels CPLBonus, Kels FGCBA Handler, Kels_BackGroundCMD, DAMN_NFO, WGAN, Reg2Inf, Ulocker"

CPLBonus içine ve haricen SIW (Topala Software Solutions) eklenirse Denetim Masası bence daha güzel olur.
Zymenn arkadaşımızın görüşüne katılıyorum.Fazla abartılmaması iyi olur.Bir de kullanıcıların değişik tercihlere yöneldiği Antivirus,Antispyware gibi yazılımları eklememek daha iyi olur diye düşünüyorum.

Not:Wincert Forum,üye olduğum bir site.Orada Türklere ait bir bölüm oluşturulması harika bir gelişme oldu.Başarılar diliyorum.

Ozzy

Post by Ozzy » Thu Feb 28, 2008 6:10 pm

Herkese İyi Geceler Arkadaşlar Baktımda Şimdi RVM_Integrator_1.5.1 Full Cıkmış Ben Bu Ultimate Paketini Ve Addon'ları Bu Versionla Düzenlesem Bir Sorun Cıkarmı MrNxDmX Arkadaşımızın Ellerine SAglık Olsun Yanlız İE7 de Sorun Cıkartıyo Demişti Acaba RVM_Integrator_1.5.1 Full Test Ettimi Sorun Varmı Ne Gibi Sorunlar Ve Ne Gibi Yenilikler Özellikler Var.

Başarılar..

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Thu Feb 28, 2008 9:32 pm

doncarem17 wrote:ya ben bunu birlestiriyorum ama dosya boyutu 1200 mb (1.2gb) oluyor napmaliyim nerde hata yapiyorum acaba..yardimci olursaniz sevinirim..
http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.php?p=69911#69911

@ vet.ibrahim: SIW (Topala Software Solutions) ile ilgili isteğinizi dikkate alacağım. İlk başta eklenti olarak yayınlamayı düşünüyorum, eğer beğenilirse pakete ekleyeceğim :wink:

@ Ozzy: Burada http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.php?p=69780#69780 ve burada http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.php?t=5955 belirttiğim gibi henüz uyumlu değildir. Üzerinde çalışıyorum. Yeni programda herhangi bir problem bulunmamaktadır.

Ultimate paketi hakkında yorum yapan herkese teşekkürü borç bilirim. Yapılan tüm yorumları dikkate alarak bu paketin devamını getireceğim.

vetbat

Post by vetbat » Fri Feb 29, 2008 9:12 am

İnternet explorer kısayolu masaüstünde gözükmüyor bunun sebebi nedir? Addona eklemeden denedim yine atmadı.

Insect Emperor

Post by Insect Emperor » Fri Feb 29, 2008 10:10 am

vetbat wrote:İnternet explorer kısayolu masaüstünde gözükmüyor bunun sebebi nedir? Addona eklemeden denedim yine atmadı.
Nlite . İnce Ayarlardan bu sorun çözebilirsin dostum :wink:

aercin

Post by aercin » Fri Feb 29, 2008 3:36 pm

Günde ortalama 8-10 pc ye sistem yüklenen bir teknik servisin başındayım. Yaklaşık 2 aydır MrNxDmX in ve byhexadecimal in paketlerini kullanarak bir dvd oluşturdum. Driverpack sitesinden driverleri ve WPI da seçimli programları da ayarladım. winnt.sif yöntemi ile de DVD yi katılımsız yaptım. Sizin anlayacağnıız sistemin kurulacağı harddiski seçip bırakıyorum sistem hazır.
Çok büyük bir çalışma emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
Ultimate paketine yapılacak eklentilerin bana göre seçime bağlı olması daha güzel olur. Ama winrar, livemsn gibi her makinede olan programlar eklenebilir.
Tabi benim düşüncem bu. Bunlar olsa da olmasa paket süper. Tekrar ellerine sağlık MrNxDmX...

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Feb 29, 2008 7:20 pm

@ vetbat, sebebi microsoft'tur. Forumda daha öncede tartışılmıştı. Shell32.dll güncellemesi ile alakalı bir durum...

Hoşgeldiniz aercin :)

orhansanverdi

Post by orhansanverdi » Sat Mar 01, 2008 5:00 pm

Bu forumdan uzun süredir faydalanmama rağmen pek mesaj yazmadım. Emekleriniz için teşekkür ederim.

Arkadaşların çoğuna katılıyorum, eklentilerin çoğalması memnuniyeti azaltacaktır.

Fakat her pc de olan ve sistemleri yormayan eklentilerin olmasını bende düşünüyorum.

Hatta download.com sitesinin popülerler sayfasını bir fikir oluşturması bakımından tavsiye edebilirim. (Hepsi olmayacak tabi :) )
http://www.download.com/3101-20-0-1.htm ... p.software

İyi çalışmalar...

system34

Post by system34 » Mon Mar 03, 2008 4:27 am

üstat sp3 ten haber varmı?

system34

Post by system34 » Mon Mar 03, 2008 7:24 am

Arkadaşlar ve sayın MrNxDmX pc ye hızlı format atmamızın bi zararı olurmu malum dikler büyük 250 gb çok vakit kaybediyoruz?

entegre

Post by entegre » Mon Mar 03, 2008 11:24 am

Hızlı format ile bad sektör taraması yapmıyor sadece.
Normal formatta bad sektörler tespit ediliyor.

raver

Post by raver » Mon Mar 03, 2008 1:42 pm

sen hangisini yapiyorsun entegre?

Locked