[Eklenti] Windows Live Messenger v.8.1.0178 Türkçe

Discussion of Turkish translation of the Update Pack. T�rk�e tartışmalalar başlamıştır!
MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Wed Apr 25, 2007 1:32 pm

Oturum açtıktan sonra, Araçlar\Seçenekler\Genel'e gelerek sağ kısımda bulunan, "Windows'da oturum açtığımda Windows Live Messenger'ı otomatik olarak çalıştır" seçeneğini devre dışı bırakırsanız, msn her seferinde çalışmaz.

Paylaşılan klasörleri kaldırmayı bende merak ediyorum.

ArArMiSiN

Post by ArArMiSiN » Wed Apr 25, 2007 3:06 pm

yardımların için tşk. ederim MrNxDmX,

aslında bunları hallettim gibi, daha doğrusu şu ana kadar bi hata vermedi :) her ikisinin de kayıt satırlarını msnmsgs.xml dosyasının içinden sildim :)

office 2003 ün katılımsızını beceremedim şimdide,her seferinde aynı sorun var, ama azimliyim onu da haledeceğim :)

fferen

Post by fferen » Sat Apr 28, 2007 8:45 am

Başka bir forumdan alıntıdır.....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

MSN Messenger'in son sürümü olan Windows Live Messenger'da benim hiç hoşuma gitmeyen ve ilgimi çekmeyen bir özellik mevcut.. Windows Live Messenger'i bilgisayarıma kurduğumda çağırdığı bir özellik olan 'Paylaşılmış Klasörlerim'in Bilgisayarım penceresinde durması..

Eğer bu özelliğin Bilgisayarım penceresinde durması sizi de rahatsız ediyorsa, bunu Messenger File Sharing Shell Extensions dll'sinin kaydını silerek kaldırabilirsiniz.. Başlat > çalıştır'a gidip aşağıdakini yazarak bundan kurtulabilirsiniz :

Kod:
regsvr32 -u -s "C:\Program Files\MSN Messenger\fsshext.dll"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ArArMiSiN

Post by ArArMiSiN » Sat Apr 28, 2007 9:23 am

fferen bilgi için tşk. ederim
Ama dosyayı bu komutla kaldırıp msn yi açtığımızda geri yüklüyor, sanırım kurulum dosyasından kaldımmamız gerekiyor. Bir de öyle deneyelim bakalım :)

fferen

Post by fferen » Sun Apr 29, 2007 2:19 pm

tam olarak deneyemeden yazmıştım
biraz evvel bende farkettim geçicide olsa en azından kaldırıyor :) ama sonra messengerı tekrar açınca eksikliği farkedip msi kurulum yaparak tamamlıyor.

ben yükleme dosyasıyla oynamayı bilmiyorum ama yapabilecek biri varsa yükleme dosyalarıyla oynayarak belki yapılabilir

bu arada komutun tam hali aşağıdaki gibi. messenger versiyonunuz ne ise dll dosyasınında versiyonu odur , messenger versiyonunuza göre komutu değiştirebilirsiniz

regsvr32 /u "C:\Program Files\MSN Messenger\fsshext.8.1.0178.00.dll"

fferen

Post by fferen » Wed May 02, 2007 6:31 pm

başka bir çözüm yolu buldum o da Mess Patch ile yapmak

bu patch de bir çok özellik var aşağıdaki linkden indirip deneyebilirsiniz...

http://downloads.mess.be/downloads/mess ... ss.be).zip

Erkut

Post by Erkut » Fri Nov 02, 2007 3:24 am

Paylaşım klasörleri butonu kaldırıldı(hiç işe yaramayan bir özellik benim için)

Her şey güzel de bu yaklaşım biraz garip geliyor arkadaşlar.
Bırakın kalsın. Sizin için bir anlam ifade etmeyebilir am...

lustral

Post by lustral » Sat Nov 03, 2007 7:24 am

Erkut wrote:Paylaşım klasörleri butonu kaldırıldı(hiç işe yaramayan bir özellik benim için)

Her şey güzel de bu yaklaşım biraz garip geliyor arkadaşlar.
Bırakın kalsın. Sizin için bir anlam ifade etmeyebilir am...
Ben kendim için optimize ettim.Herkez için optimize edemem çünkü herkezin istekleri farklıdır..kimisi onu ister kimisi bunu.

BU ARADA ARKADAŞLAR ASKERDEYİM HEPİNİZİ ÖZLEDİM.(mrnxdmx ÖZELLİKLE SENİ ÇOK ÖZLEDİM)..HERKEZE İYİ ÇALIŞMALAR 270 GÜN SONRA GELİCEM

c-ronaldo

Post by c-ronaldo » Wed Dec 19, 2007 11:08 am

MrNxDmX wrote:Ben buca'da kalıyorum. izmirli değilim, sadece okul için burdayım :lol:
Dostum bende Buca danım Hangi Okula gidiyorsun ...
Konuyla alakasız oldu ama ?

system34

Post by system34 » Sat Feb 23, 2008 3:11 am

burada mesenger için bir kaç tane eklenti var hangisini indireceğim en stabili hangisi?

Locked