Office Programlari ile ilgili problemler buraya !!!

Discussion of Turkish translation of the Update Pack. T�rk�e tartışmalalar başlamıştır!
Locked
scankurban

Post by scankurban » Mon Sep 25, 2006 4:16 pm

office 2003 bir türkü yapamadım
örneğin G:\office\setup.exe /a ile tüm dosyaları açtım Microsoft Resouce kit iel düzenledim fakat Unattended.tmf dosyasını ismi 22. adımda değişmiyor öylede denedim shrin k ile derlemeye çalıştım ama sadece 7 mb yaptı sorun nerde acaba yoksa yanlış mı yapıyorum yada farklı bir yol varmı, teşekkürler
unattended.tmf dosyası unattended.mst olmasın sakın?

Ve söyleyebilirimki.yapacağın admin install açılımı 7zip ile sıkıştırsan bile eğer office shrinker isimli programı kullanmazsan kesinlikle 250-300 mb. altına düşmeyecektir.Ben kullandığım yöntemi tarif edeyim.

Ofis 2003 ve frontpage 2003 aynı kur dosyalarına sahipler ayrı ayrı çok yer kaplıyorlar.Ofis 2003 dosylarının üstüne frontpage 2003 dosyalarını kopyaldım-üztüne yazdım.Resource kit ile hazırladığım iki ayrı .mst dosyasınıda aynı klaösre attım.Ana dosyalar aynı fakat kur tamınlamalarının kayıtlı olduğu dosyalar farklı.Bu yüzden kurarken hiç hata vermiyor.Basit bi bat dosyası hazırladım onuda kopyaladım aynı klasöre ,çalıştırıldığında hem ofis 2003 hem frontpage 2003 kuruluyor.Toplamı 420 mb.Hemde eksiksiz.

Bat dosyası;
setuppro.exe TRANSFORMS="ofis2k3trk.mst" /qb-
setup.exe TRANSFORMS="fp2k3trk.mst" /qb-

şeklinde.Resource kitin hata vermemesi lazım diyorum.

Bunun haricinde birinde sadece yardım dosyaları diğerinde yardım dosyaları ve klipartların olmadığı yine hem ofis hem frontpage kurulumu yapan office shrink ile ufaltılmış 150 ve 75'er mb.lık boyuta sahip iki kurulumum daha var.

Adreside burada http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=16709

eryen

Post by eryen » Mon Sep 25, 2006 6:36 pm

Ayrıca Office shrink direkt olarak Türkçeyi desteklemiyor.
Bu yüzden sadece 7 Mblık bir kısımda kalıyor denemeleriniz.
Ana dizinde oluşturduğu shrink.ini dosyasını düzenlemeniz gerekli.

Olması gereken hali.

Code: Select all

[Language]
lang=Türkçe
dir=1055
retry=Yeniden &Dene
title=Microsoft Office
error=Hata
[Directory]
Office Source=C:\Office\
Office Target=C:\Office2003\
[Files]
Office Setup EXE file=SETUP.EXE
Office Setup MST file=SETUP.MST
[Version]
Number=11.0.5510.0

[Directory] ve [Files] kısmı sizin verilerinize göre değiştirin veya shrink programı zaten geçerli verileri girmenizi isteyecektir.

greenonx

office

Post by greenonx » Wed Sep 27, 2006 8:03 am

shrink dosyasını bnede bu şekilde yaptım sanırım sorun mst dosyasında 22 adımda dosya ismi değişmediğinden dolayı mı olsa gerek dediğin gibi dosya sadece 7 mb lık bir şekilde görünüyor yada sorun shrinklerde tekrar deneyicem bırakmak yok sağolun yardımlarınız için

eryen

Post by eryen » Fri Nov 24, 2006 5:14 pm

Lisanslı bir program olduğu için paylaşılamıyor.

Nasıl yapılacağı konusunda yardım edebilirim.

greenonx

Post by greenonx » Fri Nov 24, 2006 8:39 pm

office 2003'ü halen Türkçe olarak küçültemedim ama İngilizce olanı yaptım 70 mb falan oldu, Türkçeyi yapınca Error 25003 diye bir uyarı alıyorum; yükleme kaynağı bozukluğundan gibi bir şeyler sayıklıyor microsoftan baktım bu hataya
http://support.microsoft.com/kb/324853 burdaki yönergeleri takip edip yaptım yine olmadı,zaten vazgeçtim 2007 kullnmaya başladım zaten :lol:
ama bu konuda yine yapabilecek başka yönergeler varsada bunlarıda deneyebilirim , thnks

eryen

Post by eryen » Sat Nov 25, 2006 4:55 am

shrink.ini dosyasında şu kısmı aşağıdaki gibi yapmazsanız dosyalar kopyalanmayacaktır.
7 Mblık setup ile karşılaşırınız yoksa.

[Language]
lang=Türkçe
dir=1055
retry=Yeniden &Dene
title=Microsoft Office

Ayrıca shrink işleminin tamamen temiz bir windowsta yapılması gerektiğini de hatırlatayım. Yoksa temel dosyaların bir kısmı yapacağınız addonda bulunmayacak ve kurulum başarısız olacaktır.

Error 25003 ile karşılaşırsınız. Yani dosyalar eksik.

greenonx

Post by greenonx » Sat Nov 25, 2006 4:46 pm

dostum bunların hepsini denedim ama :rolleyes: ne fayda yeni kurulmuş pcde denedim, sanal pcde de denedim yine olmadı artık bir süreden sonra can sıkıntısı vermeye başladı, fakat 2003'e hiç güncelleme faketlerini eklemeden yapıyom bunları yine olmuyor,ekliyom yine yok artık office cd sinden şüphelenmeye başladım elimde de başka olmadığından başkasında denemedim ama office 2000 de de olmamıştı

eryen

Post by eryen » Sat Nov 25, 2006 5:13 pm

Shink işleminden sonra elinizde ne geçiyor. Yani Target klasörünün boyutu ne kadar.
Bu klasör ksintilere bağlı olarak 100-200-300 Mb giib bir değer oluşması gerekli.

Target klasörü ihtiyacınız olan dosyaları içeriyorsa silent setup olarak hemen sıkıştırmayın.
İlk önce sadece MST dosyasını tanımlayaraka kurulumu deneyin.
Eğer bir hta oluşursa en azında direk gözlerinizin önünde olur.

Lang değişikliklerini yapınca ben rahatlıkla yapıyorum.
Ayrıca shrik işlemi yaparken herhangi bir pencere açıp kapamayın. İşlemler bitene kadar bilgisayara dokumamanız en iyisi.

Program pencere tabanlı çalışıyor. Dosya bulunamadı mesajlarını otomatik olarak LANGUAGE kısmında belirtiliği üzere tuşa basarak ilerliyor. "Yeniden &Dene" D tuşu :D

Ayrıca karöaşık altdizinleri de kullanmayın. En iyisi Root dizinde çalışın.
C:\Office2k3 ve C:\Office2003 gibi dizinleri kullanın.

greenonx

Post by greenonx » Sun Nov 26, 2006 1:58 pm

setup.exe /a veya msiexec /a ile açtığım office te ve hazırladığım setup.exe TRANSFORMS="greenonx.mst" / qb- veya qn ile kurulum oluyor bunu shrink te yapınca olmuyor

[Language]
lang=Türkçe
dir=1055
retry=Yeniden &Dene
title=Microsoft Office (burda farklı adlarda kullnadım_Microsoft Office Proffessional Edition gibi

bunu zaten yapıyorum shrinke tıkanıp kalıyor bitince 7mb ta kalıyor

eryen

Post by eryen » Sun Nov 26, 2006 3:08 pm

Şimdi tekrar denedim.

[Language]
lang=Türkçe
dir=1055
retry=Yeniden &Dene
title=Microsoft Office Professional Edition 2003
error=Hata
[Directory]
Office Source=c:\office\
Office Target=C:\office2003\
[Files]
Office Setup EXE file=SETUP.EXE
Office Setup MST file=lite.MST
[Version]
Number=11.0.5510.0

ile çalışıyor.

Title kısmı kurulum penceresinin üst kısmında ne yazıyorsa birebir tutmalı.
Ona çok dikkat edin yoksa pencereleri tanıyamıyor.

Setupu çalışitırdığınızda ne yazıyorsa aynen geçirin.

Bir de böyle deneyin.

Image

Aralara rahat diye ben satır ekledim

eryen

Post by eryen » Mon Nov 27, 2006 7:18 am

PRO11.MSI dosyasını orca ile açın.
DW\Install diye aratın. Eğer böyle bir içeriği olan register bulursanız silin.

MrNxDmX
Moderator

Office Programlari ile ilgili problemler buraya !!!

Post by MrNxDmX » Sat Jul 07, 2007 2:51 pm

Arkadaşlar hepinizin bildiği üzere, microsoft office programlarının katılımsız olarak hazırlanması ve daha sonrasında sadece tek bir tıklama ile yüklenebilmesi olanağı bulunuyor. İnternet üzerinde güncel ve sağlam pek kaynak bulunmuyor ve genelde forumlarda bu işlemlerin nasıl yapıldığı soruluyor. Daha önceleri forumda kirlilik yaratmasın diye bir çok konuyu çöp'e taşımıştım ama devamı geleceğe benziyor. Daha önce office hakkında soru sormak için yazılmış postları bu başlıkta topluyorum.
Bundan sonra ise başka bir konu içerisinde, microsoft ofis programları ile ilgili sorulacak olan tüm soruları uyarmadan bu konuya taşıyacağım.

Unutmadan minik bir not eklemek istiyorum:
Office programının katılımsızının "geçerli bir orjinal şifre" olmadan yapılması mümkün olmadığından, bu forum üzerinde paylaşılamıyor. Bu tarz werez isteklerinizi başka forumlarda dile getirebilirsiniz ancak buraya taşımayın...

Sizlerin de kafanıza takılanları sadece bu başlıkta dile getirmenizi rica ederim.
Saygılarımla.

(Bu post'un üstündekiler başka bir konudan buraya taşınmıştır. Yapılan tartışma Ofis 2003'ün katılımsız olarak hazırlanması üzerineydi. Bilgi olması açısından not düşüyorum.)

SofuHack

Post by SofuHack » Sun Jul 08, 2007 6:37 am

arkadaşlar birşey danışacağım sadece word ve excel olarak bir addon yapılabilirmi sadece bu iki programı çalıştıracak şekilde ek uzantıları falan olmadan bence cd entegre için bile olabilir ama benim pek office üstünde denemelerim yok kendime ait 40 a yakın addon programım var ama hiçbirini burada paylaşamıyorum malum durum biliyorsunuz lisans olayı kolay gelsin diyorum hayırlı günler... :) :) :)
Windows Bilgisayar Sistemleri 2007 v3

Cromorg

Post by Cromorg » Sun Jul 08, 2007 6:47 pm

bu şekilde yapılmış bir office paketi var onu kurduğumda hemen her zaman update sorunu oldu bilginize update ler iniyor ancak install aşamasında hata veriyordu dolayısıyla sürekli sizi uyaran bir pencere ile karşılaşıyorsunuz

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sun Jul 08, 2007 8:42 pm

SofuHack wrote:arkadaşlar birşey danışacağım sadece word ve excel olarak bir addon yapılabilirmi sadece bu iki programı çalıştıracak şekilde ek uzantıları falan olmadan
Yapılabilir ama dediğim gibi burada paylaşılamaz. :wink:

byhexadecimal

Post by byhexadecimal » Wed Aug 01, 2007 12:03 pm

Office Update Engine-Genuine Advantage

http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.p ... highlight=

byhexadecimal

Post by byhexadecimal » Wed Aug 01, 2007 12:06 pm

MrNxDmX
Senin takıldığın lisans sorunu olmayan bir forum varmı
addonlarımızı paylaşşak olmazmı acaba

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Wed Aug 01, 2007 8:20 pm

Daha önceden genel olarak sormuştum forumda ama yanıt alamamıştım. Benim takıldığım bi forum yok, önerilere açığım ama.

byhexadecimal

Post by byhexadecimal » Sun Sep 23, 2007 7:09 pm

Selam Arkadaşlar bildiğiniz gibi Office 2003 ün Service Pack 3 ü çıktı
Office 2003 Service Pack 3 (KB923618)

Ve Sp3 Sonrasına bir güncelleme daha çıktı

Outlook 2003 Önemsiz E-posta Filtresi Güncelleştirmesi (KB936677)

Yani OUTLFLTR.msp

bu güncellemeyi

MSIEXEC.EXE /p C:\OU\HOTFIX\OUTLFLTR.msp /a C:\Office2003\PRO11.MSI SHORTFILENAMES=TRUE /qb
bu komut ile office entegre ettim
vede officedeki iki adet dosyayı bu versiyona güncelledi

OUTLFLTR.DAT  = 1.4.5618.83
OUTLFLTR.DLL   = 1.4.3504.0
bu dosyalar officenin setup undaki dosyalar ile aynı

FILES\PFILES\MSOFFICE\OFFICE11\
yani yama entegre edilmiş

office sisteme kurdukdan sonra windows update de KB936677 gözüküyor
KB936677 i manuel olarak kurmak istediğimde sistemede bulunduğunu söylüyor
windows update den inen yama ile elimdeki yama aynı
windows update de yüklediğimde ise yamayı windows update yüklüyor
arkadaşlar bu nasıl bir iştir bileniniz varmı

C@NgO

Post by C@NgO » Fri Sep 28, 2007 12:08 pm

byhexadecimal arkadaşım setup.ini dosyasına şunu ekleyecekmişiz ama gerisini anlayamadım.

[ChainedInstall_1]
TASKTYPE=exe
PATH=c:\windows\system32\msiexec.exe
CmdLine=/p c:\o2k3sp3\outlfltr.msp /qb

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Wed Mar 05, 2008 2:53 am

ben sp3+ diğer tüm güncellemeleri ekledim.yalnızca şu hariç;
Outlook 2003 Önemsiz E-posta Filtresi Güncelleştirmesi (KB936677)

doğrulama gerekiyo diye..ama sp3 hariç diğerlerini yine buldu update de bende anlamadım niye oldu.iki kere denedim.ekleme de sorun yok.msfn de ne diyorsa yaptım ama olmadı :(..

önceden sp3 mü vardı Alper o bile yoktu..buldun güncellemeyi bunama diyorum.3 güncellemenin hesabını yapar hale geldik. :D

gavara

Post by gavara » Wed Mar 05, 2008 3:07 am

arkadaşlar cdden kopya office 2003 olan varmı katılımsız olmayan cd keysiz

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Thu Mar 06, 2008 12:12 am

@ ZEUS__: Bende de sp3 entegreli bi admin kurulum vardı. Vmware'de denedim, ve şu güncellemeleeri buldu. Bnlar entegre edilmemişti zaten bendeki kuruluma. Yaptığın işlemde hata olmasın sakın. Hangi komutları kullanmıştın?
Image

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Fri Mar 07, 2008 12:13 am

@MrNxDmX; hocam aynı onları buluyordu bende de...sp3 ten sonrakileri de entegre ettim, entegre de oldu ama yine buldu..msfn.org daki konusundan baktım..birebir uyguladım..burda konu;
http://unattended.msfn.org/unattended.xp/view/web/48/

şurdaki slipstream ile otomatikte denedim,
http://unattended.msfn.org/files/interm ... reamer.cmd
elle de kendim girip denedim yine de olmadı bende anlamadım.office2007+sp1 katılımsız yaptım sorun çıkmadı..ama 2003 te çıktı..gerçi sp3 tamam sorun yok denedim de ama SP3 ten sonra çıkan 3-4 tanesi entegre olmadı.
bu güncelleme işi de bi hastalıkmış.. :)

ekleme: şu güncellemeler ekleyemediklerim; aynısı sendeki bulduklarıyla;
Image

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Mar 07, 2008 4:00 pm

Peki şöyle bir şey deneyelim bu sefer. Microsoft Update yerine office update üzerinden tara güncellemeleri. Bakalım ne bulacak bu sefer?
Bu sayfadan:
http://office.microsoft.com/tr-tr/downl ... lled=1&c=1

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Mon Mar 10, 2008 4:05 pm

@MrNxDmX; hocam selam,
yeni cd ile formattan sonra katılımsız ofis kaynağımdan dediğin şekilde yaptım yine buldu..alengirli yollardan doğrulama yaparak ofisin kendi update aracıyla tarattım yine buldu..güncellemeleri yüklerken de PRO11.MSI yükleme kaynağını istedi..ben razıyım bu kadarına da olsun artık..:)müsait bi vaktimde yeni katılımsız ofis yapıp tekrar denicem ama

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Wed Mar 26, 2008 2:14 pm

arkadaşlar yukardaki problemimi çözdüm.msfn.org da office sliptreamer uygulamasını çıkaran @mara isimli kullanıcı sayesinde..konu burda;
http://www.msfn.org/board/Office-2003-u ... 14524.html
sorun windows un bug ı..senin benim değil yani :) "Office Slipstreamer 1.4" ile Türkçe reg. dosyası olmadığı için olmamıştı..ancak yeni 1.5 beta da bunu kolaylaştırmış.reg dosyasına gerek kalmıyor..şu an hiç güncelleştirme gözükmüyor office2003+sp3+diğer hotfixler ile.. :D

office hangi dilde ise onun dilini seçmeniz gerekiyor yalnızca..GUI arayüzü ya da windows dilinizi değil yani..msnin sitesine yönlendiriyor ordan Türkçe office in LCID hex kodunu alıp yazmanız gerekiyor.."041f" yani..

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Wed Mar 26, 2008 8:57 pm

ZEUS__, haber verdiğin için teşekkür ederim. Sorunun çözülmesine sevindim :)

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Thu Mar 27, 2008 11:33 am

rica ederim hocam.valla sorma nasıl sevindim.15-20 kez denemişimdir.ben de bi hata olmalı diye.:)neyse ki istediğim gibi oldu artık :)

Locked