NR Güncelleme Paketi 1.1.3 (21/02/2008)

Discussion of Turkish translation of the Update Pack. T�rk�e tartışmalalar başlamıştır!
MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Mon Feb 25, 2008 11:20 pm

@ ZEUS__: IE7 sisteminizde yüklümüydü peki, ya da nlite ile bileşen sildiniz mi hiç?
Paket içerisinde hiddenconsole.exe'yi kullanan herhangi bir komut ya da program bulunmuyor. Büyük ihtimalle katılımsız eklentilerin birinden çalışıyordur o komut. Hangisi olduğunu bulabilirseniz, gizleme ihtimaliniz olabilir.

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Tue Feb 26, 2008 2:21 am

ZEUS__ wrote:bi isteğim olacaktı.
winamp 5.35 CPU dan fazla yiyor.
5.52 yani son sürümü+Türkçe dil+msn ne dinliyorum eklentileri hazır paket olsa çok güzel olur.
teşekkürler
ben pek katılımsız eklentiler ile ilgilenemiyorum. Belki başka bir arkadaş bakabilir winamp'a.

myener03

Post by myener03 » Tue Feb 26, 2008 3:01 am

ZEUS__ wrote:bi isteğim olacaktı.
winamp 5.35 CPU dan fazla yiyor.
5.52 yani son sürümü+Türkçe dil+msn ne dinliyorum eklentileri hazır paket olsa çok güzel olur.
teşekkürler
ZEUS sana AIMP i öneririm hem CPU yu fazla zorlamıyor, hemde boyutu çok küçük, ayrıca türkçe dil desteğide var

ftp://catode.ru/AIMP/aimp_2.10.zip

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Tue Feb 26, 2008 4:36 am

@MrNxDmX;

evet yüklü..sanal makina da denedim..netframework ü yüklemedim sonradan WPI ile yüklücem diye.çok bekliyo o 13. dakikada..o yüzden kurmadım..alakası olabilir mi?ama direk internet explorer için denmiş winupdate te...n-lite ile yalnızca batı avrupa dilleri hariç kalan dilleri çıkarıyorum,windows tur,örnek müzik gibi gereksizleri bir de..oyunları vs. bile ellemiyorum yani :)winden ekstra bi şey silmiyorum, servisler olsun,bileşenleri olsun.. + masaüstü ayarları yapıyorum o kadar..

o hide.exe yi kullananı bi bulsam :) pek önemli değil de merak ettim.

@myener03; onu da denedim , j_RiverMedia yı da denedim ama yine winampa döndüm :) aimp 2.0.5 sürümünde sapıtıyodu bazen o yüzden kaldırdım..bi daha da kurmadım..sorun yapıyo mu şu an?

ekleme:

@MrNxDmX; şunu sorabilir miyim?paketleri eklerken hepsini bi kerede mi eklemek daha iyi yoksa mesela bu güncelleme paketini ayrı, ie7 için olanı ayrı en sonra diğer programların hepsi birden eklemek daha mı iyi olur?

myener03

Post by myener03 » Tue Feb 26, 2008 9:17 am

ZEUS ben yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum herhangi bir soruna rastlamadım, sadece son sürümünde türkçe dil dosyası yoktu, bende ingilizce dil sürümünü kendime göre türkçeleştirerek türkçeye çevirdim, şu an bir problem yok, ancak türkçe dil dosyasını içine atıp addon yapamadım, yapabilecek arkadaşlar varsa dil dosyasını yükleyebilirim

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Tue Feb 26, 2008 11:43 am

@myener03; inşallah add-onu yapılır..:)

@MrNxDmX; hocam sanal makina da yeniden denedim journalı ilave etmiştim acaba alakası olabilir mi diye yine aynısı oldu..sonrasında hiç nlite ile ince ayar yapmadan+driverpacks ile driverları entegre etmeden denedim yine gösterdi..+qfecheck te yeniden kurulması gerektiğini söylüyor.

pakette bi sorun olabilir mi diye yazıyorum.yoksa benim için farketmez:)1 senedir nerdeyse 27 güncelleme eksik(123 mb) kullanıyorum sorun değil yani..ellerinize sağlık..windowsdan soğumuştum sayende yeniden sevmeye başladım :D

elbertido

Post by elbertido » Tue Feb 26, 2008 11:58 am

Arkadaşlar herkese selamlar...

Arkadaşlar MrNxDmX Elinden geldikçe en son sürümleri yayınlamaktadır.

Yanlız kullanıcılar xp güncelemelerle asla yetinmezler nasıl hergün kuru fasulye yenmezse hergün aynı görsel ve standart windowslar Görünümleri göz zevkimizi bozar tabi bunun önüne geçerek katılımsız kurulum adından görsel eklentiler eklemekteyiz.burda anlatmak istedigim olay windows xp cd içinde olan i386 klasöründeki makecabli dosyalar sürekli güncellenmektedir. ve dolayısıyla bizim önceden editlemiş oldugumuz dosyalar eski versiyon olarak kalmaktadır ve MrNxDmX; güncellemelerinden sonra biz o eklentileri ekledigimiz zaman windows güncellemesi yapıldıgı zaman çogu degişikliklerin degiştigini veyada donmalar hissedeceksinizdir ve buda entegre ettiginiz xp cdlerinde sorun yaşamanıza neden olacaktır.anlatmak istedigim olay eger i386 içinde oynamalar yapıyorsak MrNxDm güncellemesini xp entegre ettikten sonra editledigimiz klasörleri tekrar editlersek herhangibir sorun yaşamazsınız ama yapmadıgınız zaman sorun olmadıgını sanarsınız sonradan hatalar karşımıza çıkacaktır. örnek srv dosyası 5.1.1 bizim editledigimiz bu bir benzetme MrNxDmX şuan entegre ettigimiz 5.6.3 tabi biz bu durumda yeni versiyonu silerek eski sürümü kullanarak sistemde çakışma ve güncellemerde sorun yaşamak zorunda kalıyor o yuzden dikkatli olmalıyız MrNxDmX; ayrıca bunu özet olarak yazarsan güncelleme zamanlarında sevinirim

Image

umarım resimde ne demek istedigimi anladınız arkadaşlar

allaha emanet olun iyi günler

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Tue Feb 26, 2008 7:24 pm

@ ZEUS__: Peki şöyle bir şey deneyelim seninle. Nlite ile hiçbir ayar yapmadan, tüm eklentilerini ekleyip bir sanal makina oluşturduğunda aynı sonucu alabilecekmisin, ona bakalım birde.
Eklentileri güncelleme paketi ile aynı anda yada daha sonradan eklemeniz herhangi bir probleme yol açmayacaktır. Sonuçta her iki yöntem de aynı kapıya çıkmaktadır.

elbertido, açıklama için teşekkür ederim. Resmin linkinde bir problem var gibi.

Düzeltme: Tamam resim görünüyor.

Zymenn

Post by Zymenn » Tue Feb 26, 2008 9:48 pm

Usta Vmwarede NR Güncelleme Paketi 1.1.3ü denedim. Vmwarede çok stabil bir sonuç verdi. Ancak bazı sorularım olacak.

1- Paket içinde Windows Media Player 11 de olduğunu sanıyordum. Fakat bende WMP11 yüklenmedi. Acaba sadece WMP11 güncellemelerinin olduğunu mu kastettiniz. WMP11in Addonunu ekstradan koymalı mıyım?
2- NR paketinin haricinde IE7, .Net Java Runtime Enviroment gibi olmazsa olmaz paketleri de addon yöntemiyle eklemek istiyorum. Sizce bunda bir sıralama yapmalı mıyım? Addonları numaralandırarak bu sırayı sağlayabilir miyim? Performansa etkisi olur mu?
3- Paket içinde Microsoft Java (Virtual Machine) var mı (NR paketinde) Yoksa ekstradan entegre etmeli miyim?
4- İnternet üzerinden flash videolar izleyebilmek için Adobe Flash Player kuruyorum. Paketin içinde yok ama Macromedia Flash Player var. Sizce Adobe Flash Playerinde addon paketini entegre etmeli miyim?
5- Bu paketin haricinde CDnize mutlaka şu addonları da ekleyin dediğiniz addon paketleri önerebilir misiniz?
6- Bir de XPnin görünümünü Vistaya benzetmek istiyorum. NR paketiyle çakışmayacak bir yöntem önerir misiniz? Mesela Vistamizer denen bir program XP CDsindeki simge, imleç, açılış, logon ekranı ve hatta uygulamalar üstündeki bir çok görselliği değiştirerek bunu yaptığını iddia ediyor. Sizce en sağlıklı yöntem nedir?
Şimdiden teşekkürler usta...

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Wed Feb 27, 2008 2:00 am

@MrNxDmX;
peki deniyorum şu an..bu mesajı editlerim yine.ben rvm ana forumunda @siginet ya da @ryanvm tavsiye etmişti başka birinin konusunda; o yüzden önce sp2 siz xp cd sine komut satırı ile entegre ediyorum sp2 yi..en iyisi her zaman en temiz xp mümkünse sp siz xp kullanın demişti..o yüzden..
şu an yine o şekilde yaptım+sonrasında 1.1.3 paketini entegre ettim..eklentilerim de bunlar;1.1.3 paketi+hepsini aynı anda entegre ediyorum
Image

gerekirse birde sp2 li xp üzerine entegre edip denerim.maksat tecrübe olsun :)

ekleme:bir de şöyle bi durum var rvm ile tüm bu güncellemeleri entegre ettiğimiz C:\XPCD kaynağına windows updateden indirdiğimiz güncellemeleri daha sonra manuel olarak /integrate komutuyla entegre yapsak yeni çıkan güncellemeleri bi fark ya da zararı olur mu?hiç tecrübeniz var mı?

ekleme 2 : hocam bu şekilde de buldu malesef.yine aynı güncelleme..dediğim gibi /integrate ile yalnızca KB944533 güncellemesini ekledim üzerine bakayım yine yapacak mı

ekleme 3:bu sefer battery ile ilgili sürücü için uyumluluk sordu ne alakaysa.:S+khcbhd.dll ydi galiba yanlış olabilir..yolunu göstermemi istedi..bende iptal ettim.. :D o da kalsın nazarlık olsun napalım..pakette varken kurulmamasına anlam veremedim.güncellemenin sürümü ya da içeriği değişebilir mi?

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Wed Feb 27, 2008 7:57 pm

@ Zymenn:
1-Paket içerisinde wmp11 eklentisi ve gereken tüm güncelleştirmeleri bulunuyor. İlk postta söylediğim gibi ekstradan wmp11 eklemek cdde problemlere yol açacaktır.
2-Eklentileri numaralandırmak, performans açısından hiçbir değişiklik sağlamayacaktır.
3-Paket içerisinde Microsoft Java bulunmamaktadır.Sun java işinizi görür bence, ama illa eklemek istiyorsanız kendiniz bilirsiniz.
4-Adobe flash player ile macromedia flash player aynı şeylerdir. Bir kaç ay önce Adobe, macromedia'yı satın almıştı.
5-Ccleaner, directX, hashtab, ie7, .net 1.1 & 2.0, kels cpl bonus, Prio, flashget, unlocker, uxtheme yaması.
6-Bu kısım önemli. Hiçbir tema yama programı güvenli değildir, elbet bir gün sorunlarla karşılaşacaksınızdır. Benim türkçesini düzenlediğim V'ISO'yu bir denemenizi öneririm genede(V'ISO Türkçe). Ama kendi makinenize format atmadan önce mutlaka sanal makinada deneyin.

@ ZEUS__: AR_IE7_Addon_1.0.5 nedir acaba? (Eğer benim eklentim ise, neden son sürümü kullanmıyorsunuz?) KB944533 hatası bundan kaynaklanıyordur kesin.
Siz sp2 içermeyen kaynağın üstüne mi entegre yapıyorsunuz, yoksa ben mi yanlış anladım cevabınızdan. Paket sp2 sonrası güncelleştirmeleri içeriyor, ayrıca sp2 içermeyen kayanağa entegre edilememesi lazım.

Paket içerisinde halihazırda bulunan güncellemeleri eklemeniz, cd üzerinde yer kaybından başka bir şey olmayacaktır, paketin bir amacı da cd boyutunu düşürmekti zaten.

Battery hatasını neden veriyor anlamadım doğrusu. Siz cd üzerinde daha başka ne düzenlemesi yapıyorsunuz peki?
khcbhd.dll hatasını aldığınız sistem kesinlikle yanlış yüklenecektir, sonuçta da bozuk olacaktır. Integrator'u doğru ayarladığınızdan emin misiniz?

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Wed Feb 27, 2008 8:40 pm

@MrNxDmX; evet hocam sizin paket o da.isim sırasına göre dizip yukarı çıksın ilk baş o başlasın diye entegreye adını değiştirmiştim :) yeni ie7 paketinden haberim yoktu valla..onunla bi deneyim dediğin gibi sanırım.o yüzden olması lazım :)

yok hayır hocam önce sp siz xp üzerine sp2 yi entegre ediyorum tabiki sonradan güncellemeleri ekliyorum.yukardaki mesaja ekleme şeklinde yazdıklarım farklı windows yükleme denemelerindeki sonuçlardı..hepsi farklı yani..her kurulumdan sonrasını rapor ettim. :D

integrator doğru unicode seçimi vs... battery hatasını o eksik güncellemeyi xp+sp2+1.1.3 güncelleme paketi sonrasında elle /integrate komutu ile entegre edince verdi..

ie7 paketini bi güncelleyeyim ondan büyük ihtimal.konu başlığına bakıp giriyorum genelde..güncelleme olursa yazar diye düşündüm bakmamıştım o yüzden..

sorun yok hocam..run hiddenconsole.exe /W yi t-13 te çıkaranı da buldum..GOM player mış.arkadaşa rica ettim.tekrar bi düzenlemesi için..

çok teşekkürler her şey için tekrar..günlük kullandığım windows 8-9 ayı buldu formatlamayalı..artık yenilenme zamanı..muhteşem bi dönüşü olacak sayenizde 8)

ekleme:opss .ismi değişmiş ie7 paketinin ama görene tabii :oops: pardon :)

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Wed Feb 27, 2008 9:08 pm

Sorunlarının kaynaklarını bulabildiğine sevindim :)
Yeni Windows'uzun keyfini çıkarın.

Zymenn

Post by Zymenn » Wed Feb 27, 2008 10:53 pm

Sanırım ZEUS__ un hatasından bende de oldu. NR paketinin yınında IE7, JRE, A Flash Player gibi bileşenlerde addon ile ekledim. Birde Vistamizer adlı yazılımla görünümü Vistaya çevirmek için programın özelliği ile XP Cdsini adres göstererek görünüm dosyalarını düzenledim (Programın kendi özelliği) Bu işlemi addonlardan önce yaptım.
Sonuç:
Image

Ve ne yazıkki programın eklediği bazı özelliklerde gelmedi. Mesela Vista teması, Vista sesleri. Onlardan vazgeçtimde bu battery hatasını anlamadım. Sorun ne olabilir?

Vakit bulduğumda sadece Vistamizerle addonları eklemeden bunu deneyeceğim. Bir de şunu düşündüm. Windows dosya koruma sistemini kapatarak bu sorunu aşabilir miyim?

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Wed Feb 27, 2008 11:16 pm

Vistamizer gibi tema yamaları tüm dosyaları düzenlemektedir. Aldığınız hata gayet normaldir. Benim hazırladığım V'ISO'yu kullandığınız da da böyle bir hata alacaksınız...

tutkun21

Post by tutkun21 » Thu Feb 28, 2008 4:47 am

bu paketlerde devamlı türkçe karakter sorunu yaşanmakta
sorunun ne oldugunu bilmiyorum ama enaz 20 defa denemişimdir herseferinde aynı hata paktei yukledikten sonra birçok programda ve uygulamada türkçe karakter sorunu ortaya çıkıyor

Zymenn

Post by Zymenn » Thu Feb 28, 2008 8:05 am

MrNxDmX wrote:Vistamizer gibi tema yamaları tüm dosyaları düzenlemektedir. Aldığınız hata gayet normaldir. Benim hazırladığım V'ISO'yu kullandığınız da da böyle bir hata alacaksınız...
Acaba Windows Orjinal Dosya Koruma Sistemini devre dışı bıraksak bu iletilerin önüne geçebilir miyiz? Çünkü katılımsız kurulumu bozuyor. Ayrıca Dosya Koruma Sistemini kapatmamız ileride sisteme bir zarar verir mi? Nlitenin Yamalar kısmında bu seçeneğin olması zararlı olmayacağı hissini uyandırıyor...

Ayrıca Vistamizeri hiç bir paket eklemeden tek başına entegre ettiğimde de bu iletiyi aldım. Birde Vistamizerin eklediği dosyaları takip ederek işlemi birde manuel olarak yaptım. Yine bu hatayı aldım... Elimde Expend edilmemiş dosyalar var. Sorunun hangi dosyadan kaynaklandığını öğrenebilirsem, o dosyayı paketten çıkaracağım ama sorunun hangi dosyadan kaynaklandığını ne yazıkki bilemiyorum.

Konunun belki yeri burası olmayabilir. Çünkü sorun NR paketinden kaynaklanmadığı kesinleşti. Yine de bir fikriniz varsa labilir miyim?

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Thu Feb 28, 2008 9:26 pm

@ tutkun21: Suçu pakette aramadan önce, işlemlerinizi daha detaylı anlatmanızı beklerdim. Ben bügüne kadar türkçe karakter sorunu yaşamadım hiç, ayrıca nlite kullanmıyorum ben...
Bazı kullanıcılarda, bootfont.bin dosyası ile alakalı karakter sorunu olmuştu daha önceleri. i386 klasöründe o dosya var mı yok mu diye kontrol edermisiniz.

@ Zymenn: Cevabın için teşekkür ederim.
Öncelikle belirtmek isterim, windows orjinal dosya koruması sistemin kararlılığı için kesinlikle gereklidir. Ancak dosyaları düzenledikten sonra, DOsya Korumasının açık olması, sürekli olarak uyarılar alacağınız anlamına gelecektir. Dosya korumasını kapatmanız sisteme gerçek bir zarar vermez, ancak virus bulaşması vb gibi durumlarda sisteminize zararlar gelebilir, ki antivirus programı yardımıyla bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.
Bildiğim kadarıyla battery hatası, dosya korumasını devre dışı bırakıldığı zaman ortadan kalkıyordu, ancak tam olarak hatırlayamıyorum.

myener03

Post by myener03 » Fri Feb 29, 2008 2:02 am

tutkun21 wrote:bu paketlerde devamlı türkçe karakter sorunu yaşanmakta
sorunun ne oldugunu bilmiyorum ama enaz 20 defa denemişimdir herseferinde aynı hata paktei yukledikten sonra birçok programda ve uygulamada türkçe karakter sorunu ortaya çıkıyor

tutkun ben yaklaşık bir yıldır modifiye xp işiyle uğraşıyorum, bu işe başladığımdan beride buradaki paketleri ve nliteyi kullanıyorum, şimdiye kadar hiç bir dil sorunu yaşamadım, sen nerede yaşadın ayrıntılı anlatabilirmisin

tutkun21

Post by tutkun21 » Fri Feb 29, 2008 3:36 am

bende bu işle uzun zamandır uğraşıyorum yuzlerce defa denedim hatta nlitede hiçbi işlem yapmadım dün akşam sadece lang,WIN9XMIG,WIN9XUPG,WINNTUPG klasorlerini elle sildim
bu karakter sorununu hep yaşadım şimdiy kadar hiç yazmadım buraya ama bi belirteyim dedim üye olup yazdım
olabilir belkide hata bendedir atladıgım biyer olabilir ama dedigim gibi nlite kullanmadanda yukardaki klasorleri elle silip denememe ragmen yine aynı hata
nlite kullanıncada nlitededen sonra sanal pc de hiçbi sorun yok ama bu paketi ekleyince sorun cıkıyor

raver

Post by raver » Fri Feb 29, 2008 4:05 pm

tutkun türkçe karakter sorununu nerde yaşadın bu soru sana defalarca soruluyor derhal ayrıntılı anlat yoksa mesajlarında art niyet ararım acil açıklama bekliyoruz...!!

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Feb 29, 2008 4:21 pm

Arkadaşlar sinirlenmeye gerek yok, sadece detaylı bilgi olmdan kimseye yardımcı olamayız.

@ tutkun21: Eğer nlite kullandıktan sonra problem yaşamıyorsanız, nlite kullanmaya devam edebilirsiniz. Ben RVMi kullanıyorum, karakter sorunu almıyorum; ve karakter sorunu yaşadığını söyleyen kullanıcı da çıkmadı şimdiye kadar, ekstra durumlar dışında... Bi önceki postuımda bootfont.bin dosyasından bahsetmiştim, kontrol ettiniz mi acaba?

raver

Post by raver » Fri Feb 29, 2008 4:38 pm

sevgili @MrNxDmX em iyi cd yazma programı sizce hangisidir siz hangisini kullanıyorsunuz nero ise hangi versiyonu en stabildir?

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Feb 29, 2008 5:36 pm

Ben nero 6nın en son sürümünü (6.6.1.6) kullanıyorum, tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. Nette arama yaparsanız bulabilirsiniz.

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Fri Feb 29, 2008 6:03 pm

@MrNxDmX; hocam 1.0.7 ie paketi ile sorunum çözüldü sağolasın :) yalnız şöyle bi durum var şimdi de..şu güncellemeyi buluyor;
Windows XP Güncelleştirmesi (KB935448)
Son yayım tarihi: 24.4.2007
Yükleme boyutu: 708 KB
bu güncelleme pakete dahil mi?yoksa çok eski güncellemeyi niçin buldu?demek istediğim her şeyi tam eksiksiz yapmışsak rvm integrator bu tarz bug diyeyim verebilir mi?qfecheckte hiç gözükmüyor güncelleme..

birde rvm 1.5.1 ile ilgili sürüm yakında gelecek mi?ve bu paketten farklı mı olacak yoksa yalnızca program uyumluluğu mu olacak?

birde şu iki durum MS nin güncellemeleriyle mi geliyor..yoksa nlite ile benim bilmeden değiştirdiğim bi ayar mı anlamadım..aynı şekilde olan var mı?yoksa ben bilmeden bi şeyleri mi değiştirdim bilgisi olan yazabilir mi?

Image

ağ sürücüsüne bağlan ikonu eğer makina ağda ise ya da paylaşımda olan dosyası var ise otomatik mi çıkıyor gezginde?daha önce olup olmadığının bile farkında değildim..:)sp3 ten bi kesit mi yani :)

bir de resimde görüldüğü gibi komut satırı pencerem değişik..kurulumdan hemen sonra royale_noir temasını denemiştim..dikkat etmedim temalar pek yapmaz burda değişiklik ama tema mı yaptı yoksa güncellemelerle mi oluyor bu da;
Image

merak ettim; güncellemelerle gelen yeni özellik mi bunlar yoksa ben mi değiştirdim?

teşekkürler..

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Fri Feb 29, 2008 6:31 pm

Öncelikle şunu belirteyim, KB940350, KB935448'in yerine geçmişti. Değişim listesinde yazıyordu.
Bu güncelleme hhctrl.ocx dosyasını içeriyor, eğer sisteminizde bu dosya yoksa yada daha eski sürümü varsa KB935448i bulması normaldir. Cd içeriğini kontrol edebilirmsiiz dosya için?

RVMi 1.5 ile ilgili bir çok açıklama yaptım, ayrıca yeni bir konuda açtım,cevabım orda yazılı: http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.php?t=5955

ağ sürücüsüne bağlan ikonları bende görünmemişti bugüne kadar, kendi kendine. Ama tam hatırlamıyorum. Pakette bununla ilgili bir ayar olmadığını temin ederim size.

Komut satırının arka planı normalde o şekilde görünmez, ama bildiğim kadarıyla nlite o kısmı düzenliyor biraz.
Anladığım kadarıyla tema düzeninizde değişiklikler olmuş genel olarak. Bende bu tarz değişiklikler olmamıştı,belki kullandığınız eklentilerden biri ayarları değiştirmiştir, tam emin değilim.

elbertido

Post by elbertido » Sat Mar 01, 2008 6:28 am

Microsoft Windows XP

Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi (KB943460)
Yükleme boyutu: 3 MB , en fazla: 1 dakika
Bir saldırganın Windows tabanlı sisteminizin güvenliğini aşmasına ve denetimini ele geçirmesine olanak verebilecek bir güvenlik sorunu saptanmıştır. Microsoft'un bu güncelleştirmesini yükleyerek bilgisayarınızı koruyabilirsiniz. Bu öğeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Ayrıntılar...
Bu güncelleştirmeyi bir daha gösterme

Windows XP Güncelleştirmesi (KB938828)
Tipik yükleme boyutu: 195 KB , en fazla: 1 dakika
Bu bir güvenilirlik güncelleştirmesidir. Windows XP çalıştıran bilgisayarların kararlılığını geliştirmek için bu güncelleştirmeyi yükleyin. Bu öğeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Ayrıntılar...

Microsoft XML Core Services 6.0 ve and Microsoft XML Core Services 6.0 Service Pack 1 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB933579)
Yükleme boyutu: 904 KB , en fazla: 1 dakika
Microsoft XML Core Services'ta (MSXML), bir saldırganın Windows tabanlı sisteminizin güvenliğini aşmasına ve denetimini ele geçirmesine olanak verebilecek bir güvenlik sorunu saptanmıştır. Microsoft'un bu güncelleştirmesini yükleyerek bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu öğeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Ayrıntılar...

Windows XP Güncelleştirmesi (KB935448)
Yükleme boyutu: 708 KB , en fazla: 1 dakika
KB925902 (MS07-017) güvenlik güncelleştirmesini yükledikten sonra bazı üçüncü taraf uygulamaların başlatılamamasına ve "Geçersiz Sistem DLL Konum Değişikliği" hatasını almanıza neden olabilen bir sorunu gidermek için bu güncelleştirmeyi yükleyin. Bu öğeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Ayrıntılar...

816093: Güvenlik Güncelleştirmesi Microsoft Sanal Makinesi (Microsoft VM)
Yükleme boyutu: 5.1 MB , en fazla: 1 dakika
Bu güncelleştirme, Microsoft sanal makinesindeki bir güvenlik boşluğu sorununun çözülmesine yardımcı olmaktadır. Bu öğeyi kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Öğe kurulduktan sonra kaldırılamaz. Ayrıntılar...

Microsoft SQL Server Feature Pack

MSXML 6.0 RTM Security Update (925673)

Görülen updateler

MrNxDmX
Ayrıca Senden Bir istekte bulunacagım i386 içinde bazı içerik küçük harfler ile yazılmakta bir sonraki güncellemede onu düzenleye bilirmisin ?
Last edited by elbertido on Sat Mar 01, 2008 7:59 am, edited 1 time in total.

Ezmuro

Post by Ezmuro » Sat Mar 01, 2008 7:33 am

şuan bende hiç bi update gözükmüyor nedense

elbertido

Post by elbertido » Sat Mar 01, 2008 8:18 am

Image

BENDE BU YÜZDEN YAZDIM ESKİ TARİH OLMASI :)

Ezmuro

Post by Ezmuro » Sat Mar 01, 2008 8:28 am

yani sende güncelleme mi buldugunu söylüyorsun çok ilginç bi durum

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sat Mar 01, 2008 5:46 pm

elbertido, cd'nde herhangi bir runtime pack mi kullandın yoksa, mesela kels'inki gibi???
O sorunların hiçbiri bana ait değil, ayrıca ben daha dün viso'yu test ederken yeni bir sistem kurmuştum, 113 paketi ile, ev mu tertemizdi... bilgin olsun...

elbertido

Post by elbertido » Sun Mar 02, 2008 4:23 am

MrNxDmX cd'de ek bi runtime pack kullanmadım sorun RVM_Integrator_1.4.3 kaynaklandıgını düşündüm tahmin ettigim gibi oldu
RVM_Integrator_1.4.3 aynı şekil bir daha yaptım aynı olay çıktı
RVM_Integrator_1.4.3 internetten tekrar indirdim onunla aynı olayı yaptım sonuç tam çıktı sanal makinede tabi normal sistemide deneyecegim...sorun çıkarmaz artık diye düşünüyorum

MrNxDmX ben zaten senden kynaklanan bir olay zaten diyemem sadece bunu çözmek için dedim...yoksa bugune kadarki güncellemelerde sorun yaşanmadı yaşanmazda :P

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sun Mar 02, 2008 3:44 pm

Sevindim sorunun çözüldüğüne :)

system34

Post by system34 » Mon Mar 03, 2008 7:44 am

Üstadım 1.1.3 paketten sonra şu 2 updateyi anlayamadım "Windows XP Güncelleştirmesi (KB935448) ve "Windows XP Güncelleştirmesi (KB934238)"
yayın tarihleri 24.4.2007 bu nasıl olur beni aydınlatabilirmisiniz bunlar nedir?

Image

gavara

Post by gavara » Mon Mar 03, 2008 8:08 am

@zeus__ arkadaşım winamp için uğraşıyorum paket hazır fakat 1 kaç test daha yapmam gerekiyor türkçe olarak bento skini geliyor... now playingde dahil

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Mon Mar 03, 2008 9:27 am

@MrNxDmX; evet o dosya yok sanırım o yüzden buldu..:)
@gavara; teşekürler..bekliyorum:) ben başladım ufaktan bi şeyler yapmaya ama katılımsız için winrar, 7 zip ile denemeler yapıyorum..daha tam çözemedim..gerçek eklenti yapmak zor hiç bakmıyorum bile..:)

nightwalkers

Post by nightwalkers » Mon Mar 03, 2008 9:32 am

Dostlar SP2 entegre tamam, NR_UpdatePack_1.1.3 entegresi tamam yüklemeler sırasında VirtualPC'de windows yüklemesi de dahil herhangi bir hata ile karşılaşmadım ama 1.1.3 paketinin yüklemesi bittiğinde VirtualPC'de açtığımda IExplorer'ın eski sürümler yani 6.0 ile yüklenmiş olduğunu gördüm. Sizce neden 7.0 kurulmadı...
Image

myener03

Post by myener03 » Mon Mar 03, 2008 9:55 am

nightwalkers wrote:Dostlar SP2 entegre tamam, NR_UpdatePack_1.1.3 entegresi tamam yüklemeler sırasında VirtualPC'de windows yüklemesi de dahil herhangi bir hata ile karşılaşmadım ama 1.1.3 paketinin yüklemesi bittiğinde VirtualPC'de açtığımda IExplorer'ın eski sürümler yani 6.0 ile yüklenmiş olduğunu gördüm. Sizce neden 7.0 kurulmadı...

arkadaşım anladığım kadarıyla İE7 eklentisini eklememişsin, NR_UpdatePack_1.1.3 paketinin içerisinde ie7 yok , ie7 ye buradan ulaşabilirsin

http://www.ryanvm.net/forum/viewtopic.p ... 75&start=0

nightwalkers

Post by nightwalkers » Mon Mar 03, 2008 11:54 am

Tamam dostum teşekkürler. 1.1.3 paketine IE7 dahil sanmıştım kusura bakmayın...

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Tue Mar 04, 2008 12:21 am

@ system34: KB934238 güncellemesi dot net 3.0 ile alakalı.
Diğeri yani, KB935448 ise pakette mevcut (daha yeni bir versiyonu). Tahminim nlite kullanıp bileşen silmişsin cd'den. Normalde pakete dahildir o güncelleme (KB940350 olarak).

system34

Post by system34 » Tue Mar 04, 2008 1:31 am

yok üstat nlite kullanmadım bu güncelleme realtek audio driver içinmiş

gavara

Post by gavara » Tue Mar 04, 2008 4:20 am

@ZEUS__: AL[e]N arkadaşımız hazırlamış eline sağlık bende altarnatif olarak koyarım
wincert'te

system34

Post by system34 » Tue Mar 04, 2008 6:15 am

Image

bu seçenek neden seçili geliyor hocam sizdede böylemi?

Ezmuro

Post by Ezmuro » Tue Mar 04, 2008 6:27 am

bende işaretli değildi ben işaretleidm bi faydası olur diye bide yeni bi güncelleme çıkmış ie7 için haberiniz varmı?

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Tue Mar 04, 2008 7:48 am

@ system34: Bildiğim kadarı ile faydası var sisteme, ancak sadece flash belleklerde seçmeyin o seçeneği. Normal hdd'lerde yazma hızını artırıyor, ki buda genel sistem performansını etkiliyor :)

@ Ezmuro: Bildiğim kadarı ile ie7 güncellemesi yok. Ama varsa, paylaşırsan sevinirim.

Ezmuro

Post by Ezmuro » Tue Mar 04, 2008 8:21 am

Windows XP için Internet Explorer 7 Toplu Güvenlik Güncelleştirmesi (KB944533) bunu buldugunu söyleyip yükledi senin yaptıgın pakette var , ilginç bi durum acıkcası

http://img206.imageshack.us/img206/8091/83071617er6.jpg

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Tue Mar 04, 2008 8:53 am

@Ezmuro; yukarda yazmıştım..bende aynı hatadan dolayı epey uğraştım..IE7 paketini 1.0.7 ye güncelleyince sorun kalmadı..

@system34; o seçenek varsayılanda seçili geliyor zaten..sorun yaşamıyorsan elleme hiç..

ekleme:@gavara; baktım şimdi süper olmuş @[A] len in paket.. tam istediğim
gibi..MMD3 ayrıyetten süper..devamlı kullandığım skin idi..:)yaparsan yine olur ama fazla add-on göz çıkarmaz :)
teşekkürler..
Last edited by ZEUS__ on Tue Mar 04, 2008 9:27 am, edited 1 time in total.

Ezmuro

Post by Ezmuro » Tue Mar 04, 2008 9:12 am

benim entere ettiğim paketler şunlar bilmiyorum sorun nerde

NR_UpdatePack1.1.3
NR_IE7_Addon_1.0.7
bYHexadecimal_.NET_FX_TR_1.1_2.0_3.0_ADDON
NR_Silverlight_Addon

system34

Post by system34 » Tue Mar 04, 2008 9:54 am

üstteki 2 kutucuk seçilemiyor zaten ondan şaşırdım sadece en lattaki seçilip kaldırışıyor acaba paket ilemi alakalı?

nightwalkers

Post by nightwalkers » Tue Mar 04, 2008 11:37 am

Arkadaşlar peki bu güncelleme paketlerini üzerinde çalıştığımız işletim sistemine entegre edebilir miyiz? Tamam cdyi hazırladım sizlerin sayesinde çok sağolsun ama şimdi format atmak istemiyorum sistemimde çok fazla program yüklü bunları tek tek kurmak ölümlük geliyor bana. Microsoft'un sitesinden kotam neredeyse sınırda olduğu içinde indirmek istemiyorum. Yani sözün özü bu paketleri sistemimize entegre etme şansımız var mı? Böyle bir şey deneyen oldu mu?

Locked