Page 1 of 1

[Important] No Unicode characters in paths...

Posted: Thu Feb 21, 2008 1:19 am
by Siginet
MrNxDmX Brought it to my attention that when unicode characters are used in paths that the integrator gets confused. This isn't an issue with most languages... but some languages like Turkish use unicode characters a lot. So I just wanted to make sure I made a note of it that you should not use unicode paths or filenames. I hope this doesn't ruin anyones day. I tried my best to figure out a way around this... but I wasn't having any luck.

Posted: Thu Feb 21, 2008 4:57 am
by entegre
tercüme edermisiniz arkadaşlar.

Posted: Thu Feb 21, 2008 7:04 am
by ZEUS__
moderatör arkadaş unicode karakterler için yol isimleri yazarken ya da klasör yaratırken hata verdiğini belirtmiş onun için açıklama.şu an için çözümü yok diyor.yol isimlerini yazarken Türkçe karakter kullanmayın diyor yani.ı,ü,ı,ğ gibi..atıyorum mesela;

"C:\benim_süper_şanlı_buğulu_xpmiçin" şeklinde bi klasör içinde çalışırsan hata verir diyor.
"C:\benim_super_sanli_bugulu_xpmicin" şeklinde yazın klasör isimlerini diyor..örneğe bak çay demle :)

Posted: Thu Feb 21, 2008 7:07 am
by ArArMiSiN
hakkatten süper bi örnek :lol:

Posted: Thu Feb 21, 2008 7:48 am
by byhexadecimal
:D

Posted: Thu Feb 21, 2008 7:49 am
by nomadturk
Weird, i didn't have such a problem till today, till i saw this topic.
Though i am using nLite for most of the processes, I was integrating drivers from a folder with turkish characters in it till today. The only change i've made is that i have changed the file system from NTFS to FAT32. Maybe this is something related to that, eh?

Posted: Thu Feb 21, 2008 8:49 am
by MrNxDmX
Arkadaşlar ZEUS__ verdiği örnekte göründüğü gibi, içerisinde i,ç,ü,ğ,ş,ö gibi karakterler bulunan klasör isimleriyle çalışırken problemler ile karşılaşıyoruz. RVM Integrator 1.5rc7ile çalışırken çok rastladım bu problemlere. Klasör ismini değiştirmek sorunu çözdü.
Bundan sonraki entegrasyonlarınızda bu konuya hassasiyet göstermeniz zaman kaybını önleyecektir (Sil yeniden başla entegrasyona)

Siginet'in söylediği ise, türkçe gibi unicode karakterleri çok kullanan dillerde bu tür problemlerin ortaya çıkmasıdır. Bir çok yöntemi denedik bu sorunu halledebilmek için ancak, sürekli aynı sonucu aldık, hatalar yani.

RVM Integrator 1.5in final sürümünün çıkması ile, bir çok kolaylıklar bizi bekleyecek. Şimdilik beklemedeyiz. En son rc sürümünü denemek isteyenler, dosyaya buradan ulaşabilirler: http://integrator.siginetsoftware.com/i ... ons&id=144

nomadturk, no its just about the folder name, not the file system :wink:
Siginet: Thanks for your post.