NR SP3-Sonrasi Güncelleme Paketi 2.0.0 (25/Mayis/2008)

Discussion of Turkish translation of the Update Pack. T�rk�e tartışmalalar başlamıştır!
Locked
MrNxDmX
Moderator

NR SP3-Sonrasi Güncelleme Paketi 2.0.0 (25/Mayis/2008)

Post by MrNxDmX » Sat May 24, 2008 9:16 pm

Beta20 ve Beta22 sürümlerini deneme zahmetinde bulunanlara teşekkürlerimle.
Bu sürüm stabil FİNAL sürümüdür, SP3 Türkçe üzerinde test edilmiştir, ve hiçbir hata gözlenmemiştir.
Image
Paketle ilgili geniş bilgi için (amaç, hedef, vs. vs.) buraya buyurun: http://mrnxdmx.googlepages.com/nr_gp
Paketin içindeki güncelleştirmelerin listesi için bu linki inceleyebilirsiniz: http://mrnxdmx.googlepages.com/contents
Başlangıçtan bu yama tüm değişim listesi için bu sayfayı inceleyin: http://mrnxdmx.googlepages.com/changelog

Önemli Notlar:
  • Bu paketi sağlıklı bir şekilde entegre edebilmek için RVM Integrator 1.5.3 ya da nLite 1.4.5.4 (ya da daha üst stabil sürümleri) gerekmektedir.
  • Bu paket İçindekiler sayfasında listelenen tüm güncelleştirmeleri Windows Xp SP3 Türkçe yükleme kaynağına entegre edecektir. Sonradan kaldırılamaz...
  • Entegre etme işlemini her zaman temiz bir kaynak üzerinde yapmanız ve öncelikli olarak RVM Integrator kullanmanız tavsiye edilir.
  • Nlite programı ile her türlü kullanımda problemler çıktığı bilinmektedir. NLITE Hakkında
  • Eğer Nlite programını da kullanacaksanız, Windows Media player 9'u ve WMP 6.4'ü kaldırmayın. Aksi halde yükleme CD'niz bozulacaktır...
  • Bu paketin içerisinde Windows Media Player 11 Türkçe (gereken güncellemeleriyle beraber) bulunmaktadır. Ayrıca katılımsız kurulum olarak Media Player 11 eklemeye çalışmanıza ya da boooggy'nin Windows Media Player 11 Slipstreamer'ını kullanmanıza gerek yoktur. Aksi halde yükleme cd'nizde problemler çıkacaktır!
  • Masaüstünüze Internet Explorer simgesi eklemek isterseniz eğer, Başlat/Tüm Programlar/Donatılar/Sistem Araçları dizininde bulunan Internet Explorer Masaüstü Simgesine tıklayarak açılan pencerede gelen soruya Evet cevabını veriniz.
  • Eğer bu güncelleme paketinden kaynaklanan bir hata alırsanız, lütfen, hatayı nerede aldığınızı, hatanın detaylarını, kullandığınız yükleme cd'sini nasıl oluşturduğunuzu, kullandığınız programı (RVMi veya nLite), eklemiş olduğunuz diğer eklentileri belirtin. Aksi halde sizlere pek bir faydamızın dokunmasını beklemeyin...
RVM Integrator Kullanım Talimatları (tamamiyle Türkçe):
Bu paketi XP CD'nize entegre edebilmek için: http://mrnxdmx.googlepages.com/integrator (RVMi sürüm 1.4.3 temel alınarak hazırlanmıştır, güncelleme aşamasındayım)
Service pack 2 entegrasyonu ve boot edilebilir cd oluşturmak için: http://mrnxdmx.googlepages.com/integrator2

NR UpdatePack 2.0.0 FiNAL
Image NR UpdatePack 2.0.0 FiNAL
Image F73F1661585C9F654E2386FC6D92ADD9 Image 29,1 MB

NR UpdatePack IE7 2.0.0 FiNAL
Bu güncelleme paketi, bir üstteki pakete Internet Explorer 7 eklentisi entegre edilerek oluşturulmuştur. İçerisindeki IE7 güncellemeleri şunlardır:
KB928090, KB938127, KB947864

Image NR UpdatePack IE7 2.0.0 FiNAL
Image DD9BD6E82E021E8B5C6BECDB710EB7FB Image 39,1 MB

MRT.EXE Hakkında: Paketin daha önceki tüm sürümlerinde bulunan ancak bu sayfada yayınlanmış olan iki sürümde bulunmayan bu dosya, KB890830 - Microsoft® Windows® Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracına aittir. Bu dosyanın boyutu her geçen ay biraz daha artarak, güncelleme paketinin boyutunun aşırı artmasına sebep olmuştur. Bu dosyayı eklemeden yaptığım en son testlerimde, Windows Update üzerinde KB890830 güncellemesini görmedim, buda kayıt defteri girdilerinin tek başına işe yaradığını açıklıyor.
Sözün kısası, MRT.exe dosyasını artık güncelleme paketine eklemiyeceğim. Microsoft Update sitesi, eğer bu dosya olmadan temiz görünmeyecekse ekleyebilirim ancak.
Bu dosyayı kurulumuna entegre etmek isteyen varsa eğer, şu eklentiyi indirip kullanabilirler:
Image NR MRT Update AddOn 2.0.0
Image 5F8094FA3FDC83D7AF3D47E025A94995 Image 8,06 MB
Last edited by MrNxDmX on Sat Jul 05, 2008 9:42 am, edited 2 times in total.

hepsi1lesme

Post by hepsi1lesme » Sun May 25, 2008 7:02 am

şimdi orjinal sadece sp3 entegre edilmiş cd var elimde
netframework indirdim hazrda bekliyor direct x ve
NR UpdatePack IE7 2.0.0 FiNAL
NR UpdatePack 2.0.0 FiNAL
2 si kafamı karıştrdı 2 sinide berabermi yüklücem yoksa sadece
NR UpdatePack IE7 2.0.0 FiNAL eklesem olrmu

bide entegre ederken hepsini birlikte seçsem sorun olmaz sanırsam
netframework direct x NR UpdatePack IE7 2.0.0 FiNAL bunları cvp beklicem sizden herşey hazır entegre etmek için

hepsi1lesme

Post by hepsi1lesme » Sun May 25, 2008 7:23 am

Image

bu şekil ilk olarak NR_UpdatePackIE7_2.0.0 ekliyorum daha sonra
NETFXAIO_ADDON_v3.5_TR
NR_DX9_Addon_1.1
NR_MRTUpdate_AddOn_2.0.0
bunların hepsini birlikte eklesem sorun olurmu yoksa hepsini komplemi eklemeyi seçseydim..

hepsi1lesme

Post by hepsi1lesme » Sun May 25, 2008 9:19 am

eline sağlık denedim yükledim sorun olmadı microsoft update hiç bi güncelleme yok
ne zamnadan beri bunu yapmak istiyordum süper oldu yani

lordx

Post by lordx » Sun May 25, 2008 1:42 pm

Emeğiniz için teşekkürler. Fakat takıldığım bir husus var. Bu paketi RVM ile entegre ederken, bazen entegrasyon süresi uzun sürüyor. Meselâ "Progres" den sonra 4700 küsur dosya olduüğunu belirten rakam çıktı. Hepsi tek tek sıkıştırldı. İşlem yaklaşık 1130 saniyede tamamlandı.

Fakat aynı peketi ikinci defa (Başka bir XPCD klasörüne) entegre denememde 387 saniye de bitti. Her ikisinde de sonuç olarak XPCD klasörünün boyutunda bir farklılık olmadı. Aynı dosyanın entegrasyonu esnasında ortaya çıkan bu süre farklılığının sebebi ne olabilir.

Bu normal bir durummudur ?

Saygılar.

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Sun May 25, 2008 4:01 pm

ellerine sağlık hocam.ilk fırsatta deniyecem.
yalnız SP-3 ü nasıl entegre edebiliriz yani sp2 üzerine mi yoksa hiç sp içermeyen xp ye mi entegre etmeliyiz.direk non-SP bi cd ye de edilebiliyor mu sp3 yani?

Razorback

Post by Razorback » Sun May 25, 2008 4:32 pm

Çok teşekkürler paket için...

PEki xp pro sp3'ü nasıl oluşturabilirim?

lebuda

Post by lebuda » Sun May 25, 2008 5:03 pm

MrNxDmX
bu paketlere msn 8.5 yada ona benzer bir (msn 8.1..vs) dahil edilemiyormu?
msn 8.5 bulamıyorum kocaman sitede

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sun May 25, 2008 5:25 pm

Yorumlarınız için teşekkür ederim herkese.
Öncelikle, kısa bi mantıkla şunu belirtmek istiyorum,
NR UpdatePack IE7 2.0.0 FiNAL = NR UpdatePack 2.0.0 FiNAL + NR IE7 Eklentisi 2.0.0
İki güncelleme paketi arasında başka hiçbir fark yoktur, IE7yi entegre ederken sorun yaşandığını duydum, bide özel istek vardı, bu yüzden ie7li paketi hazırladım.

Windows Live Mesenger gibi bir çok programın gerçek ve katılımsız eklentilerini Wincert.net üzerindeki forumlarda bulabilirsiniz. Arkadaşlarımız gerçejten çok harika işler çıkartıyorlar :)

Wİndows XP SP3 Entegre'i bir kurulum cd'si hazırlamak için 3 ayrı yol izleyebiliirsiniz,
1)nLite ile servis paketi entegrasyonunu seçerek,
2)RVM Integrator ile servis paketi entegre et diyerek,
3) Bir cmd penceresi açıp /integrate komutunu kullanarak. Detaylı bilgilere internet üzerinden ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Benim şimdilik bu konuda bir çalışmam olmadı. Ama not etmek istedim, sp2 için geçerli olan anlatımlar, sp3 ile de geçerlidir. Herhangi bir hata alınmadan yapabişlirsiniz işlemlerinizi.

Servis paketini entegre etttikten sonra ise, normal bir şekilde güncelleme paketi ve eklentileri, ister aynı anda isterseniz farklı farklı çalışmalarla entegre edebilirsizini. Mantıken ikisi arasında hiçbir fark yoktur.

SP3ü entegre etmek için elinizde sp0 (hiçbir servis paketi içermeyen), sp1 ve sp2li bir cd olması yeterlidir. Sonuç itibari ile aralarında herhangi bir fark bulunmayacaktır.

lordx: RVM Integrator programı, daha az dosya yeri kullanımı ve sistemin stabilitesinin artması amacı ile driver.cab ve sp3.cab dosyalarını birleştirerek, tek bir driver.cab dosyası oluşturmaktadır. nLite programı ise bu işlemi yapmamaktadır. Driver.cab dosyasının içindeki dosya sayısı, gördüğünüz rakamdır, ve bu dosyaların boyutu çok büyük olduğu için, sıkıştırma süresi de bir o kadar uyzundur.
RVM Integrator'a eklenen kaydedilmiş driver.cab'i kullanma özelliği ise, daha önceden hazırlanmış olan driver.cab'in kullanılmasına izin vererek, entegrasyton süresini azaltmaktadır.
Bahsettiğiniz durum, bu bahsettiğim özellikten kaynaklanıyor olabilir, yada entegrasyonda bir hata olduğunu gösterir. Eğer, gelişmiş sekmesindeki, use cached driver.cab seçeneğini seçmişseniz dahha önce, driver.cab yeniden oluşturulmayacak, saklı olan dosya kullanılacak ve entegrasyon işlemi daha kısa sürede bitecektir. Eğer, RVM Integrator programının olduğu klasördeki,
E:\RVMi_Test\Plugins\CACHED\proSP2
klasöründe, "driver.cab, drivercab.ini, drvindex.inf" dosyaları var ise, bu özellik aktif demektir.

lordx

Post by lordx » Mon May 26, 2008 4:52 am

Açıklamalarınız için teşekkürler üstad.

Puligns klasörü içerisine baktım. SP2 ve SP3 olmak üzere iki klasör bulunuyor. Her ikisinin içerisinde de bahsettiğiniz dökümanlar mevcut. Demek ki, ikinci denememde sürenin kısa olmasınınsebebi bu imiş.

Ben bu faaliyetleri yeni öğrenen biri insanım. Burada başkalarına bilgi verebilecek durumda da değilim. Lâkin bir sayın üyenin sorusu ile alakalı tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Ben SP siz Windows üzerine nLite ile doğrudan SP3 ü entegre ediyorum. Hazırladığım yeni format cd sini de yaklaşık on gündür kullanmaktayım. Herhangi bir aksaklık ile karşılaşamadım. SP siz Windows'a SP3 entegre edilince boyut 586 mb, SP2 li üzerine entegre edilince 603 mb oluyor.

Saygılar

awengers44

Post by awengers44 » Mon May 26, 2008 8:00 am

Ellerine sağlık yaptığın bu güzel çalışmalar sayesinde sorun yaşamıyoruz.
Acaba üstad bu NR UpdatePack IE7 2.0.0 FiNAL çalışamsında mp 11 varmı onu göremedim.

Verdiğin emeklere en içten teşekkürü görev bilirim.
Allah razı olsun

Edit=dosyaya mp 11 entegreymis tekrar sagol. :)

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Mon May 26, 2008 5:30 pm

@ lordx: Rica ederim, bilgim olduğu sürece paylaşmaktan memnunluk duyacağım. Bahsettiğiniz boyutların farklılığı, cd dizinindeki components klasöründen yada support klasöründen de kaynaklanabilir. Siz i386ların boyutunu karşılaştırın bide :wink:

@ awengers44, evet WMP11 paketin her sürümünde mevcut :wink:

@ hepsi1lesme: Umarım mesajımı yanlış anlamamışsınızdır, yoğun olduğum çok çabuk cvp atmıştım, sizi terslediğimi fln düşünmeyesiniz :wink:

Kimseden paketle ilgili bir hata gelmemesi çok sevindirdi beni. Saygılar sunuyorum herkese.

ZEUS__

Post by ZEUS__ » Wed May 28, 2008 4:27 pm

şansa bak.:D
tam indirmeye niyetlendim.IE7 için rapid serverda sorun var diyo :(
aslında linkler için alternatif olsa çok iyi olur.iki link biri ulaşılamazsa diğeri olur.

nightwalkers

Post by nightwalkers » Mon Jun 02, 2008 5:33 pm

Sevgili MrNxDmX SP3 ve 2.0.0 güncellemesini cd ye entegre edip önce sanal makinede ardından gerçek pc ye kurulumu gerçekleştirdim. Skystar2 tv kartımın sürücüsünü yüklerken daha önce SP2 kurulu iken hiç görmediğim bir hata uyarısı alıyorum ve yükleme tamamlanmıyor. Paketle yada güncelleştirme ile ilgisi olabilir mi acaba?
Image

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Mon Jun 02, 2008 6:27 pm

ZEUS__, download sayısını bilmek istediğim için rapid kullanıyorum, eğer istediğin bi site varsa upload edebilirim.

nightwalkers, hatanın detayında, servis paketi 3'ün bulunduğu ve servis paketi 2ye yükseltmeniz gerektiği yazıyor :D
Paketle bir alakası yok sorunun, sürücünüzün sp3 ile uyumluluğu yok görünüyor, daha güncelini bulmanız gerekecek :wink:

nightwalkers

Post by nightwalkers » Tue Jun 03, 2008 4:41 am

SP2 ye yükseltmek ve SP3 ün daha günceli :) daha günceli var mı bilemiyorum, ilginç bir uyarı :) Üstad zaten tamamen donanımın sürücüsü ile ilgili bir konuymuş. SP3 için BETA bir sürüm çıkartmış firma acil olarak. Dediğin gibi problem bende imiş kusura bakmayın...

byhexadecimal

Post by byhexadecimal » Tue Jun 03, 2008 10:21 pm

Selam MrNxDmX ya Windows Installer 4.5 çıkmış haberin varmı windows update gözüküyormu bilmiyorum bi bak istersen

Edit = MrNxDmX pardon ya Windows Installer 4.5 Redistributable Is OUT adlı postunu gördüm. Birde Windows Installer v4.5 - Download isimli bi post yazmış adamın biri 5eraph de adamın yazdığına yazıcağına pişman etmiş ya :D

x-force

Post by x-force » Thu Jun 05, 2008 4:05 am

Windows Installer 4.5 windows update üzerinde görünmüyor şu anda.

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Thu Jun 05, 2008 4:42 pm

Evet arkadaşlar farkındayım güncellemenin. Ancak programların hepsi ile tam uyumlu olup olmadığını bilemiyorum. Detaylı denemeler yapmadan pakete eklemeyi düşünmüyorum şimdilik. Ne zaman ki emin olurum problem olmadığından o zman eklerim :)

hepsi1lesme

Post by hepsi1lesme » Wed Jun 11, 2008 8:24 am

bugun için 6 tane güncelleme geldi bunların paketi çıkacak mı?bide
directx haziran 2008 güncelleme paketi

Image

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sat Jun 14, 2008 7:02 pm

Özel mesajdada belirttiğim gibi:
Eyvallah.
Yeni güncellemeleri eklemeye çalışıyorum, ama zamanımı alıyor biraz. Sayıları biraz fazla 10civarında yeni güncelleme var elimde.
Bittiği zaman ie7li paketi de güncelleyeceğim.
Saygılar

MrNxDmX
Moderator

Post by MrNxDmX » Sat Jul 05, 2008 9:53 am

Paketin yeni sürümüne wincert.net üzerindeki şu sayfadan ulaşılabilir: http://www.wincert.net/forum/index.php?showtopic=3808

Locked